علامه مصباح یزدی مدافع راسخ ولایت فقیه بود

اصفهان- ایرنا- رییس سازمان تبلیغات اسلامی سمیرم گفت: مرحوم علامه محمدتقی مصباح یزدی عمارگونه، مدافع راسخ و خستگی ناپذیر انقلاب، ولایت‌فقیه و رهبری بود.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام شیخ میثم آقایی روز شنبه در جلسه شورای اداری سمیرم در مجتمع فرهنگی غدیر اظهار داشت:  آیت الله مصباح یزدی از پایه‌گذاران تحول در علوم فلسفی و انسانی و بسیار جامع‌نگر و دقیق بود ؛ رهبر انقلاب در گردهمایی اعضای مجلس خبرگان از آیات عظام مرحومان مصباح و محمد یزدی به‌عنوان بزرگانی که حضورشان برای آن مجلس ارزشی بی نظیر دارد نام بردند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی سمیرم با بیان اینکه وی با راه‌اندازی موسسه امام خمینی(ره) در قم خدمات بزرگی در حوزه اندیشه دینی ارائه داد، افزود: شاگردان و علاقه‌مندان به ایشان راه و منش انقلابی و اندیشه ورزانه آن فقید سعید را ادامه خواهند داد.

حجت‌الاسلام آقایی درباره جامعیت آن عالم ربانی تصریح کرد: وی در اصول و فقه، تفسیر و فلسفه و حتی رشته‌های علوم انسانی و زبان خارجی، تحصیل، تحقیقات و مطالعات جامعی داشت و به درجه اجتهاد رسید.

وی به سخنرانی‌ها و روشنگری‌های آیت‌الله مصباح در سال‌های دهه هفتاد اشاره کرد و اظهار داشت: او با وجود اینکه مورد حمله‌های تندی از سوی برخی سیاسیون و منحرفان فکری قرار گرفت اما هیچ زمانی از خط مستقیم ولایی و انقلابی‌گری خود دست بر نداشت و کوتاه نیامد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی، ایشان را یکی از مبارزان صدیق راه اسلام و مدافع بصیر و عمار جبهه حق در برابر فتنه سال ۸۸ دانست و گفت: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب، فقدان این علامه زمان معاصر خسارت بزرگی برای حوزه ها و معارف اسلامی است.

فرماندار سمیرم در ادامه با گرامی‌داشت یاد و نام سردار قاسم سلیمانی تصریح کرد: یکسال از عروج آسمانی فرمانده سپاه قدس گذشته اما دل‌ها همچنان ناآرام و ناراحت از شهادت این بزرگ‌مرد مجاهد راه خداست.

محمد رضا عسگریان، خاطر نشان کرد: دشمنان ایران و اسلام عزیز بدانند انتقام از آنها قطعی است و دیر یا زود آمران و عاملان این جنایت تروریستی و غیرانسانی، به سزای اعمال شیطانی خود خواهند رسید.

علامه محمدتقی مصباح یزدی رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) و نماینده خراسان رضوی در مجلس خبرگان ۱۲ دی ۱۳۹۹ خورشیدی در ۸۶ سالگی پس از تحمل دوره‌ای بیماری چشم از جهان فروبست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها