امسال ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در بخش صنعت مازندران سرمایه‌گذاری شد

ساری - ایرنا - رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران گفت که از ابتدای امسال تا پایان آذر ماه ۲۵ هزار و ۳۲۱ میلیارد ریال در بخش صنعت مازندران سرمایه‌گذاری شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران ، حسینقلی قوانلو افزود که در طی این مدت ۱۷۵ فقره پروانه بهره برداری صادر شده است.

وی تعداد اشتغال پیش بینی شده بر اساس پروانه های بهره برداری صادر شده را سه هزار و ۲۱۷ نفر اعلام کرد.

قوانلو گفت که میزان سرمایه گذاری صنعتی انجام شده در مازندران نسبت به دوره مشابه سال قبل ۲۰۰ درصد و میزان اشتغال هم ۶۰ درصد افزایش دارد.

وی افزود : در مجموع از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه ۸۳۹ فقره جواز تاسیس با پیش بینی سرمایه گذاری ۷۱ هزار و ۸۰۱ میلیارد ریال صادر شده است.

قوانلو اشتغال پیش بینی شده در جواز های تاسیس صادر شده را هم ۱۹ هزار و ۱۰۱ نفر اعلام کرد.

میزان سرمایه گذاری صنعتی و اشتغال مربوط به آن در مازندران طی سال ۹۸ هم نسبت به سال قبل افزایش ۲۰ درصدی داشت به گونه ای که سال ۹۸ در مجموع برای ۱۶ هزار میلیارد ریال سرمایه گذار صنعتی با چهار و ۳۰۰ نفر اشتغال پروانه بهره برداری صادر شده بود.

طبق گزارش سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران ، از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون حدود ۸۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری صنعتی در مازندران انجام شد که نسبت به هشت ساله دولت نهم و دهم بیش از ۱۴۰ درصد افزایش نشان می دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها