امسال ۷۶۴ میلیارد ریال وام به کشاورزان گنبدکاووس پرداخت شد

گنبدکاووس - ایرنا - مدیر جهادکشاورزی گنبدکاووس گفت که از ابتدای سال تاکنون ۷۶۴ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی و قرض‌الحسنه برای خرید ماشین آلات و ادوات، احداث گلخانه، خرید دام و نهاده‌های کشاورزی به ۳۲۰ نفر از بهره‌برداران این شهرستان پرداخت شد.

غلامعلی نورا روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۲۰۸ میلیارد ریال از تسهیلات پرداختی برای تقویت و افزایش ضریب مکانیزاسیون کشاورزی و خرید ماشین آلات و ادوات به ۲۱۰ بهره‌بردار پرداخت شد.

به گفته وی ۲۷۰ میلیارد ریال از تسهیلات پرداختی برای احداث گلخانه، ۲۱ میلیارد ریال برای خرید دام، ۱۵۸ میلیارد ریال برای حفر چاه و خرید تجهیزات صنایع تبدیلی، هشت میلیارد ریال برای تسهیلات جبران خسارت کرونا، ۲۹ میلیارد ریال برای خرید نهاده‌های کشاورزی هزینه شد و ۷۵ میلیارد ریال به سرمایه در گردش اختصاص یافت.

مدیر جهادکشاورزی گنبدکاووس از کشاورزان این شهرستان خواست درصورت نیاز به تسهیلات بانکی و حمایتی دولت به واحد برنامه و بودجه این مدیریت مراجعه کنند.

گنبدکاووس با حدود ۳۷۰ هزار نفر جمعیت، افزون بر ۱۶۰ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی و ۱۷ هزار بهره‌بردار دارد.

این شهرستانه با تولید سالانه یک میلیون تن انواع محصول کشاورزی و دامی از شهرستان‌های مهم گلستان در این بخش به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها