ابعاد شخصیتی سردارسلیمانی برای دانش آموزان به درستی تبیین شود

قزوین - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین بر ضرورت انتقال مکتب حاج قاسم سلیمانی به نسل جوان تاکید کرد و گفت: باید ابعاد شخصیتی این شهید والامقام برای دانش آموزان به درستی تبیین شود.

به گزارش ایرنا، حسنعلی اصغری روز شنبه در اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و گرامیداشت یاد این شهید بزرگوار که در اداره کل آموزش و پرورش قزوین برگزار شد، افزود: سردار سلیمانی یکی از محبوب‌ترین چهره‌های انقلاب اسلامی بود و چنان در دل مردم ایران و آزادی‌خواهان جهان جای گرفت که پس از شهادتش بسیاری از مردم دنیا به سوگ او نشستند.

وی اظهار داشت: این  سردار دل‌ها در تمام سال‌های زندگی خود هرگز دغدغه‌ای جز دفاع از دین و ستمدیدگان جهان و برافراشتن پرچم حق و حقیقت، آزادی ملت‌های مظلوم از دست ستمکاران، یاری محرومان و مبارزه با مستکبران نداشت و لحظه‌ای از مبارزه علیه باطل دست نکشید.

اصغری با بیان اینکه سپهبد سلیمانی نماد مبارزه با ظلم جهانی در کشورهای منطقه شناخته می‌شود، اضافه کرد: سردار سلیمانی تنها یک نظامی نبود بلکه یک دیپلمات و سفیر صلح و آرامش برای محور مقاومت در سراسر جهان بود.

این مسوول خاطرنشان کرد: مکتب شهید سلیمانی، الگویی برای تمامی آحاد جامعه به‌ویژه دانش آموزان است تا نسل نوجوان قدم در راه این شهید والامقام بگذارند.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین وظایف امروز ما انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان است، اظهار داشت: سردار شهید سلیمانی تبلور عینی ایثار و شهادت و حاصل مکتب اسلام و رهبری است.

اصغری ادامه داد: سردار سلیمانی با عملکرد مجاهدانه خود فرهنگ ایرانی- اسلامی را به دنیا منتقل کرد و نسل امروز با الگوپذیری، راه این شهید بزرگوار را ادامه خواهد داد.

این مسوول بر لزوم نهادینه کردن فرهنگ شهادت‌طلبی برای نسل‌های فعلی و آینده تاکید کرد و افزود: با این اقدام امنیت کشورمان تا ابد حفظ خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها