شاخص کیفی هوای همدان برای گروه‌های حساس ناسالم است

همدان- ایرنا- شاخص کیفی هوای همدان در روز شنبه از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شرایط ناسالم برای گروه های حساس شامل بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار، کودکان و سالمندان قرار دارد.

مسوول کنترل کیفی آلودگی هوای دانشگاه علوم پزشکی همدان با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: شاخص ۲۴ ساعته کیفیت هوای شهر بالاتر از میزان استاندارد ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون است که این وضعیت نشاندهنده کیفیت ناسالم برای گروه های حساس است.

«مهدی خدابخشی» افزود: این شرایط کیفی هوا ایجاب می کند شهروندان به ویژه کودکان، بیماران قلبی و ریوی، افراد سالمند و زنان باردار از تردد غیرضروری سطح شهر و فضای باز اجنتاب کنند.

وی با اشاره به اینکه به علت شیوع ویروس کرونا میزان تردد شهروندان در سطح شهر کاهش یافته، تاکید کرد که اظهار داشت: به رغم اینها، گروه های پرخطر شامل کودکان، سالمندان، افراد دارای بیماری های زمینه ای، قلبی و تنفسی و زنان باردار جدا از حضور و تردد در فضای باز پرهیز کنند.

خدابخشی با تاکید بر اینکه این افراد از قدم زدن، پیاده روی و کوهنوردی اجتناب کنند، افزود: شهروندان برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا از ماسک استفاده می کنند که البته استفاده از ماسک نیز مانع تنفس هوای آلوده نمی‌شود

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha