یک نهاد اسلامی انگلیس: حق بزرگداشت شهید سلیمانی سلب نشدنی است

لندن – ایرنا– در حالی که سایه فشار دولت‌های غربی برای سکوت نهادها و سازمان‌های عدالتخواه در آستانه نخستین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده فقید سپاه قدس و همرزمانش سنگینی می‌کند، یک نهاد اسلامی در انگلیس تصریح کرد که حق بزرگداشت آن شهیدان والامقام سلب نشدنی است.

به گزارش روز شنبه ایرنا، «مبلغین اهل‌البیت» با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: جای تردیدی نیست رژیم آمریکا که قوانین بین‌المللی را نقض کرد و این جنایت شریر را صورت داد تمام همت خود را بکار بسته تا فریادهای عدالت‌خواخی و قانونی را برای محکوم کردن رفتارش ساکت کند

بیانیه یاد شده می‌افزاید: اما یاد و خاطره آن دو شهید بزرگوار که برای اقتدار ملت اسلام و امنیت مردم ما جنگیدند قانونی و حقی سلب نشدنی است. از این منظر، ما به تبلیغات سنگدلانه علیه این دو شهید توجه نمی کنیم و به قدرت‌های مغرور و گستاخ یادآوری می‌کنیم که آن‌ها در گذشته هم به افرادی مانند نلسون ماندلا برچسب‌ تروریست زدند تا بعدها تاریخ اشتباه ان ها را ثابت کرد.

«مبلغین اهل‌البیت» خاطر تصریح کرد: این رژیم‌ها که خودشان مرتکب قتل‌های فراقانونی در هزاران کیلومتر آن‌ طرف‌تر می‌شوند، اصلا در موقعیتی نیستند کسی را محکوم کنند.

بیانیه آن‌ها سپس می‌افزاید: ما بر همین اساس در پویش جهانی یادبود شهادت قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و تمام قهرمانانی که در راه خدا قربانی شدند شرکت کرده و به این منظور از سوم ژانویه ساعت یک و ۲۰ دقیقه بامداد (به وقت محلی بغداد) تا ۹ ژانویه هشتگ ما به یاد داریم (#WeRemember) را نشر می دهیم.

در ادامه بیانیه می‌خوانیم: از این فرصت هم استفاده کرده تا به مسلمانان ساکن کشورهای غربی، جامعه‌ای که از بالاترین سطح اسلام هراسی رنج می‌کشد یادآوری کنیم که واهمه‌ای نداشته و اجازه ندهند هراس بر عشق غلبه و ستم میل آن‌ها برای عدلتخواهی را ساکت کند. واقعیت را بگویید چون این هویت، فرهنگ و روش زندگی شماست که باید با تمام وجود از آن حمایت کنید.

در پایان، این بیانیه با اشاره به روایتی از پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد (ص) که عدالتخواهی را بالاترین مقام جهاد خوانده می افزاید: ما به تمام حاکمان ستمگر این زمان که هویت ما را سرکوب، منابع ملت‌های ما را بمباران و سرزمین‌های ما را اشغال کرده‌ و مسبب مرگ میلیون انسان بی‌گناه هستند اعلام می‌کنیم که با جنایت‌ها و سیاست‌های شما مخالفیم، قهرمانان مان را به یاد داریم و خواهان دنیایی در صلح و آرامش بدون سیاست‌های تحریف شده شما هستیم.

سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابو مهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه هشت نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور "دونالد ترامپ" رییس‌جمهوری آمریکا و با شلیک موشک‌های پهپادهای ارتش این کشور به شهادت رسیدند.

سال گذشته شماری از نهادهای اسلامی مستقر در کشورهای غربی مراسم یادبودی را به همین مناسبت برگزار کردند که با اعتراض شدید دولت‌های میزبان روبرو شد.  مرکز اسلامی انگلیس یکی از نهادهایی است که پس از برگزاری مراسم بزرگداشت شهادت سردار دل‌ها که با استقبال گسترده مسلمانان از اقشار مختلف، دیپلمات‌ها و رهبران سازمان‌های اسلامی روبرو شد، از سوی سازمان ناظر بر موسسات خیریه  انگلیس موسوم به «چریتی کمیشین» اخطاریه رسمی دریافت کرد. این درحالیست که برگزاری مراسم یادشده در رسانه‌های انگلیسی نیز بازتاب گسترده‌ای پیدا کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

سرخط اخبار جهان