سه طرح فرهنگی دانش آموزی  در اصفهان رونمایی شد

اصفهان - ایرنا - سه طرح فرهنگی مشترک آموزش و پرورش و سپاه صاحب الزمان (عج ) به مناسبت سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی روز شنبه در اصفهان رونمایی شد.

به گزارش ایرنا طرح‌های یاد شده شامل" پویش بزرگ ابر قهرمان ایران من"،" جشنواره داستان نویسی با موضوع ابعاد شخصیتی قاسم سلیمانی" و" اردوی مجازی راهیان نور" با همکاری مشترک آموزش و پرورش، بسیج دانش‌آموزی و سپاه صاحب الزمان (عج) است. 

سرهنگ مرتضی عمومهدی معاون هماهنگ کننده سپاه صاحب‌الزمان (عج) اصفهان در آیین رونمایی از سه طرح فرهنگی به‌مناسبت سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی در اداره‌کل آموزش و پرورش اصفهان گفت: ما از معرفی   قهرمانان بزرگ ملی که قابل طرح در جایگاه بین المللی هستند کوتاهی و غفلت کرده‌ایم. 

وی  یکی از ابرقهرمان‌های بزرگ دنیا را  شهید قاسم سلیمانی عنوان کرد و گفت: آن سردار شهید برای از بین بردن تروریسم در دنیا زحمت‌های زیادی کشید و در مقطعی که به خاطر حضور داعش، خواب از چشم مردم دنیا ربوده شده بود، باعث شد که این جرثومه فساد از بین برود و دنیا آرامش پیدا کند. 

سرهنگ عمومهدی افزود: برای معرفی حاج قاسم سلیمانی کتاب "قهرمان ایران من" به‌صورت چاپی و هم مجازی در اختیار دانش‌آموزان قرار داده می‌شود. 

به گفته وی در این کتاب ۲۰ داستان از آن شهید برای ماندگاری در خاطره‌ها وجود دارد و  از این کتاب مسابقه‌ای طراحی شده است که تا ۲۲ بهمن جواب‌ها ارسال می‌شود و برگزیدگان اعلام و معرفی می‌شود. 

وی‌همچنین برپایی جشنواره داستان‌نویسی برای دانش آموزان در شبکه شاد و دیگر شبکه‌های اجتماعی را از دیگر برنامه‌های فرهنگی رونمایی شده عنوان کرد و گفت: شهید سلیمانی سفارش کردند که تهدیدها را تبدیل به فرصت کنید که ما الان باید تهدید شیوع کرونا را با برگزاری این برنامه‌ها به فرصت تبدیل کنیم. 

وی از دیگر اقدامات را برگزاری راهیان نور به صورت فضای مجازی عنوان کرد و گفت: در این راستا ۲۰ نفر از همکاران به مناطق جنگی اعزام شدند و از آنجا ارتباط آنلاین با ۲۵ هزار نفر از دانش‌آموزان استان برقرار کردند. 

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان نیز در این مراسم گفت: به سردار سلیمانی با لقب‌های مختلفی از جمله سردار مقاومت، سردار دل‌ها، قهرمان ملت و مرد میدان داده شده است که شاید یکی از بهترین توصیف‌هایی که برای ایشان و همه جانبه نگر است همانا مرد میدان اطاعت باشد. 

مهدی اسماعیلی افزود: در این راستا بعد از توسعه  اقامه نماز جماعت در مدارس، بحث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان یک تکلیف در دستور کار آموزش و پرورش قرار دارد. 

وی ادامه داد: باید کاری کنیم که دشمن از ما هراس داشته باشد زیرا در حالیکه ادوات، تجهیزات و فناوری‌ها عامل بازدارندگی است ولی روحیه شهادت‌طلبی، ایثار و فداکاری وقتی در بین مردم یک کشور باشد از همه سلاح‌ها موثرتر است. 

سردار شهید قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سال گذشته در فرودگاه بغداد در کشور عراق در حمله هواپیماهای نظامی بدون سرنشین آمریکا به شهادت رسید. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها