استاد حوزه و دانشگاه: فراجناحی بودن رمز محبوبیت شهید سلیمانی است

گناباد- ایرنا- یک کارشناس مسایل سیاسی و استاد حوزه علمیه و مراکز آموزش عالی گناباد، اخلاص و فراجناحی بودن را عامل محبوبیت شهید سلیمانی در دلهای مردم دانست.

حجت الاسلام سید هاشم موسوی روز شنبه به مناسبت سالروز شهادت شهید سلیمانی طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: زمانی که ظریف وزیر امور خارجه به عنوان فرمانده دیپلماسی کشور مورد تحریم دشمنان قرار گرفت و این مساله در برابر گفتمان مقاومت قرار داشت، سردار شهید سلیمانی به زیبایی از وی دلجویی کرد و وی را مورد حمایت قرار داد.

وی ادامه داد: اخلاص و معنویت و روحیه کامل و قوی ارتباط با خدا دیگر عامل موفقیت و محبوبیت سردار شهید سلیمانی بود، این شهید بیشتر مواقع در گمنامی کامل عمل می کرد و هیچ زمان شعار نداد و مردم بعد از شهادت شهید سلیمانی فهمیدند که چه عزیزی را از دست دادند و چه زمانهایی آنان خواب بودند و سردار سلیمانی برای حفظ امنیت آنها بیدار بود و مجاهدانه تلاش می کرد.

استاد حوزه و دانشگاه گناباد گفت: سردار شهید سلیمانی دشمن خود را در دوردستها به خوبی شناخته بود و در کنار نگاه فرامرزی، نگاه دینی و انسانی داشت و بدنبال اتحاد دنیای اسلام و شیعه و سنی بود و تشیع و تسنن را در عراق و سوریه در برابر جریان تکفیری داعش متحد کرد و هدف اصلی وی ایجاد و تقویت جبهه مقاومت در افغانستان، پاکستان، یمن، سوریه، عراق و نیجریه و تربیت نیروهایی بود که در این جبهه در مقابل ددمنشی استکبار جهانی و ایادی سرسپرده و گروهکهای تکفیری وابسته به آنان بایستند.

وی افزود: محبوبیت سردار شهید سلیمانی قابل انکار نیست و حتی کسانی که زمانی او را تخطئه می کردند و اقداماتش را در جبهه مقاومت زیر سوال می بردند، زمانی که خبر شهادتش را شنیدند، اشک در چشمانشان حلقه زد.

حجت الاسلام موسوی ادامه داد: حتی کسانی که در طول بیش از ۴۰ سال بعد از انقلاب نتوانستند با نظام ما آشتی بکنند برای شهادت این سردار اشک ریختند و قلب و دلشان مالامان از غم و اندوه شد و زیر تابوت سردار سلیمانی حرکت کردند. 

وی مقید بودن به ارزشهای ملی و دینی در کوران مبارزه با جنایتها و تجاوزکاری دشمنان و گروههای تکفیری را دیگر خصوصیت شهید سلیمانی دانست و گفت: حتی برخی اشخاص که غیرت دینی و ملی نداشتند، به واسطه غیرت و به دلیل آنکه سردار شهید سلیمانی برای حفاظت از ناموس آنها در مقابله با گروههای تکفیری ایستادگی کرده بود، محبت این شهید را در دل خود جای داده بودند.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه هشت نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور "دونالد ترامپ" رییس جمهوری آمریکا با شلیک پهپادهای ارتش این کشور به شهادت رسیدند.

در پاسخ به این اقدام تروریستی کاخ سفید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ ماه پارسال پایگاه آمریکایی "عین‌الاسد" در استان "الانبار" عراق را با چندین فروند موشک بالستیک هدف قرار داد.

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها