۲ قطعه هنری به مناسبت سالگرد شهید سلیمانی در آبادان رونمایی شد

آبادان - ایرنا - همزمان با نخستین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی از ۲ قطعه هنری همخوانی فارسی و عربی با عنوان سردار خونین بال و میراث سلیمانی در منطقه آزاد اروند رونمایی شد.

به گزارش ایرنا امام جمعه آبادان روز شنبه در این آیین گفت: شهید سلیمانی متعلق به جغرافیای خاصی نبود بلکه متعلق به جهان اسلام و همه مستضعفان جهان است. 

حجت‌الاسلام علی ابراهیمی‌پور افزود:شهید سلیمانی در میدان نبرد فرمانده‌ای مقتدر و شجاع و در سایر عرصه‌ها انسانی صادق و بی‌ریا و در جهت وحدت و انسجام جهان اسلام حرکت می‌کرد.

وی ادامه داد: شهید سلیمانی هیچگاه به دنبال مقام نبود و همواره خود را یک سرباز نظام می‌دانست؛ او به جهان اسلام خدمت کرد؛ گفتمان مکتب او مقاومت و انقلابی‌گری بود.

امام جمعه آبادان همچنین با اشاره به چهلمین روز شهادت شهید فخری‌زاده گفت: شهید فخری‌زاده نیز از سرمایه‌های ارزشمند کشور بود که باید بیش از پیش به مردم شناسانده شود.

حجت‌الاسلام علی ابراهیمی‌پور بیان کرد: آمریکا سال‌های سال به دنبال شهادت این دانشمند با ارزش ایران اسلامی بود و این اقدام جنایتکارانه لکه ننگی خواهد بود که تا ابد بر دامان غرب و سرویس‌های امنیتی و تروریستی آن باقی خواهد ماند.

وی در ادامه با اشاره به رحلت آیت‌ا... مصباح یزدی گفت: آثار و اندیشه‌های تابناک آیت‌ا... مصباح یزدی میراث گرانبهایی برای نسل‌های آینده انقلاب اسلامی است که فراروی حوزه های علمیه ، دانشگاه‌ها و جوانان علاقه‌مند به معارف اسلام ناب محمدی (ص) ماندگار خواهد ماند.

وی افزود: تسلط این دانشمند بزرگ جهان اسلام در شاخه‌های متعدد علوم اسلامی از دیگر برجستگی های کم نظیر این استاد حوزه‌های علمیه است.

معاون فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند نیز در این آیین گفت: معرفی و ترویج مکتب سردار شهید قاسم سلیمانی گام بلندی در راستای صیانت از شعایر انقلابی و اسلامی است که باید با قدرت در جامعه دنبال شود.

قدرت‌اله طمیمیان افزود: مکتب حاج قاسم برگرفته از مکتب امام خمینی(ره)، رهبر معظم انقلاب و دین مبین اسلام و سیره ائمه و پیامبر (ص) و متصل به قرآن و وحی الهی است و مسیری که متصل به وحی و ادیان الهی است ماندگار است.

وی ادامه داد: سازمان منطقه آزاد اروند در راستای ترویج مکتب سردار شهید سلیمانی از آثار "سردار خونین بال" کاری از گروه همخوانی و مدیحه سرایی بین‌المللی مصباح الهدی آبادان و "میراث سلیمانی" که از سوی گروه سرود ابن‌الرضای آبادان تهیه و اجرا شده حمایت کرد.

معاون فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: گروه‌های هنری در این منطقه باید تلاش کنند فرهنگ ایثار و شهادت و ارزش‌های انقلاب اسلامی را به نسل جوان منتقل کنند زیرا اکنون نیاز به ترویج این فرهنگ است.

سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی صبحگاه جمعه ۱۳ دی‌ ۱۳۹۸ به همراه چند تن از رزمندگان جبهه مقاومت در حمله هوایی تروریست‌های آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها