آیت الله مصباح یزدی از پایه گذاران تحول در حوزه بود

کرج - ایرنا - شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز در پیامی با تسلیت رحلت آیت الله شیخ محمد تقی مصباح یزدی از این عالم ربانی به عنوان یکی از پایه گذاران تحول در حوزه و علوم انسانی یاد کرد.

در این بیانیه آمده: در شب نخستین سالگرد شهادت شهید سردار حاج قاسم سلیمانی خبر درگذشت حکیم فقیه  مصباح انقلاب و عالم بصیر و با معنوی؛ معلم بزرگ آیت الله مصباح یزدی  موجب و تاثیر بسیار زیادی شد.

این عالم که از پایه گذاران تحول در حوزه و علوم انسانی بوددر ایجاد پیوند بین حوزه و دانشگاه نقشی کوثر و شایسته داشته است.

دوران پر برکت عمر آن عالم ربانی و بصیر مشحون است از مجاهدت ها و مبارزه با کفر و شرک که در مکتب امام خمینی (ره) آموخته بود.

ویژگی شاخص و بارز این عالم ربانی و مجاهد نیتوه  خستگی ناپذیری و مبارزه با خط نفاق و عناصر سست عنصر برگشته از خط امام (ره) بود و در این مسیر کینه و طعنه گمراهان در عزم و اراده الهی ایشان تاثیری نداشت.

آن فقیه انقلابی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم  بود و چهار دوره نیز نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری بودند.

علامه مصباح تا آخرین لحظه حیات طیبه خویش در صحنه دفاع تئوریک و عملی از نظام اسلامی و ولایت فقیه حضوری ارزشمند داشتند و خار چشم استکبار جهانی و آبادی داخلی استکبار جهانی بودند.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز ضمن اظهار تأسف عمیق ؛ فقدان اسفناک آن معظم بزرگ و عالم مبارز و فیلسوف سالک را محضر حضرت بقیه الله الاعظم و مقام  معظم رهبری ؛ شاگردان و عموم مردم تسلیت عرض نموده و دوام و بقای راه آن عالم مجاهد و روشنفکر را از خداوند متعال خواستار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها