آیت‌الله مصباح یزدی بصیری عمار صفت و مجاهدی مالک‌اشتر گونه بود

شهرکرد -ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد تاکید کرد: بار دیگر ظرف مدتی کوتاه، حوزه‌های علمیه با تاسف و اندوه وافر در سوگ رادمردی از تبار علم و حکمت و عرفان نشست، فیلسوفی معنا مسلک و بصیری عمار صفت و مجاهدی مالک اشتر گونه امروز چشم از جهان فروبست.

به گزارش ایرنا به نقل از دفتر امام جمعه شهرکرد، حجت‌الاسلام محمد علی نکونام روز شنبه با صدور پیامی، با تسلیت درگذشت عضو مجلس خبرگان تصریح کرد:آیت‌الله آقای حاج شیخ محمدتقی مصباح یزدی به حق آیتی بود که سیر علمی و سیر معرفتی و سیر فلسفی را با عمل اخلاقی و حالات ربانی در هم آمیخت و از خود الگوی ارائه کرد که تا همیشه تاریخ درس‌آموز است، تألیفات عدیده‌اش در زمینه‌های مورد نیاز جامعه و مورد نیاز حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها که بعضی با قلمی روان ترسیم‌گر ضرورت‌های فکری و اخلاقی جامعه است، بخشی دیگر از جهاد علمی اوست.

در ادامه این پیام آمده است:تاسیس مراکز علمی به ویژه موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) که حقاً حوزه علمیه قم و حوزه‌های علمیه را در پاسخگویی به سؤالات و ابهام‌های نسل انقلاب پربار و دستی پر از دانش و بینش برای آنها به ارمغان آورد، پرورش‌یافتگان این مرکز و شاگردان و درس آموختگان این ستاره پرفروغ امروز در جای جای مراکز علمی وجای جای کشور می‌درخشند. 

این پیام افزوده است:این شخصیت عظیم‌القدر که به خوبی از خورشید تابناک مکتب جعفری استفاده کرد، استوانه‌ای مستحکم از علم و حکمت در حوزه‌های علمیه شد و به حق از افتخارات و بالندگی‌های کرسی فلسفه و کرسی معرفت و بصیرت و کرسی جهاد علمی محسوب می‌شود.

در این پیام آمده  است:اخلاص و باور توحیدیش،زندگی ساده و زاهدانه‌اش، سبک تمام‌عیار اسلامی‌اش، غیرت و صلابت دینی‌اش، ولی محور و اوج خضوع در برابر ولی امرش ، دفاع از اسلام ناب محمدی (ص) و مقابله سخت با روشنفکرنماهای به‌ ظاهر مردم‌محور و در واقع دین‌ستیز ، از این عالم ربانی چهره‌ای ماندگار در علم و دین به جای گذاشت که اوراق کتاب زندگیش هیچ‌گاه بسته نخواهد شد.

امام جمعه شهرکرد در این پیام تاکید کرده است:اینجانب که خود از ارادتمندان ویژه این عالم مخلص بوده و هستم با دلی پراندوه این ضایعه را به محضر مراد و ولی حکیم‌مان مقام معظم رهبری و به حوزه‌های علمیه و به بیت شریفشان و به تلامیذ و ارادتمندان  آن حکیم سفر کرده تسلیت گفته و بهره مندیش محضر مولای کریم و روح ریحان بهشتی را مسئلت دارم.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی عضو فقید مجلس خبرگان رهبری و رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بدلیل بیماری، عصر جمعه ۱۲ دی دار فانی را وداع گفت. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha