یک فرمانده جبهه مقاومت: سردار سلیمانی مطیع محض ولایت بود

خرم‌آباد - ایرنا - یکی از فرماندهان جبهه مقاومت گفت: سردار سلیمانی فهم دقیقی از ولایت و بیان آن داشت و مطیع محض ولایت بود.

به گزارش ایرنا یکی از سرداران جبهه مقاومت روز شنبه در آئین نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در دانشگاه فرهنگیان لرستان بیان کرد: سردار دل ها فرزند ملت ایران بود و برای عزت و اقتدار این سرزمین جانفشانی و ایثار کرد.

وی افزود: هر که به پروردگار ایمان داشته باشد و به دنبال آن، عمل صالح انجام دهد بدون هرگونه تبلیغی محبوب دلها و مورد توجه خواهد شد که  سردار سلیمانی هم هرگز علاقه‌مند به تبلیغات و مطرح شدن نبود.

وی ادامه داد: سالیان متمادی هرگز مستند و فیلمی از سردار سلیمانی وجود نداشت مگر اینکه سال های اخیر در یادواره شهدا و ضرورت ایجاد فرهنگ مقاومت، چند سخنرانی داشت و عکس و تصویری از وی تهیه شد وگرنه گریزان از تبلیغات بود.

این سردار جبهه مقاومت عنوان کرد: سردار سلیمانی گریزان از دنیا و دلبستگی به آن بود و در این راستا از داوطلبی ریاست جمهوری امتناع کرد.

وی اظهار داشت: سردار مقاومت، اول درون را مقاوم، روح انسانی خود را متعالی و از خوشگذرانی و مطاع دنیا، جاه، مقام و پست دوری کرد و در میدان مبارزه با نفس، دشمن بیرونی را از راه اسلام و انقلاب برداشت.

وی تصریح کرد: سردار دل ها دلبسته به اهل عصمت و طهارت بود و همه پیروزی ها را در تمام عملیات ها از حضرت زهرا (ع) و توسل به ایشان می دانست.

وی افزود: سردار سلیمانی انسانی فهیم، خوش فکر، با تدبیر و برنامه بود و از مشورت مشاوران صالح استفاده و این برنامه ها را خدمت مقام معظم رهبری ارایه می کرد و امر ولایت را در دستور کار خود قرار می داد.

وی ادامه داد: سردار سلیمانی معتقد بود بیانات مقام معظم رهبری الهام گرفته از حجت خدا است بنابراین مطیع محض اوامر و نسبت به اطاعت از ولی امر مسلمین وفادار بود و آنچه برای موفقیت و سربلندی نظام و انقلاب لازم است یاد آوری می کرد که نشات گرفته از رهنمودهای مقام معظم رهبری بود.

وی اظهار داشت: در مسایل داخلی نیز نوع رفتار سردار سلیمانی با جناح های سیاسی مانند یک برادر دلسوز بود و اشتباهات آنها را نیز گوشزد و با رفاقت، دوستی و برادری رفتار می کرد.

این سردار جبهه مقاومت ادامه داد: سردار سلیمانی عشق ویژه به رهبری داشت، قلب خود را به ایشان هدیه کرده بود و از صدر وصیتنامه تا انتها نسبت به ولایت فقیه و این اصل اساسی تاکید دارد که نجات در تبعیت از این راه است.

وی با تاکید براینکه مسیر و بستر پیروی از مکتب شهدا را باید در جامعه ایجاد کرد ادامه داد: مدافعان حرم داوطلب حضور و به عنوان رویش های جدید نتیجه این پیروی هستند.

وی افزود: جبهه های جدید نیاز به کار بیشتر دارند چون دشمن ابزار بسیاری به صحنه می آورد و ماهم باید معرفت و معنویت جامعه را بیشتر کنیم.

صبح روز جمعه ۱۳دی‌ماه سال ۹۸ سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت باحمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت  رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها