۱۳ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۹
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 84170486
۰ نفر

برچسب‌ها

بارش‏‌های پاییزی بوشهر ۳۵.۳ درصد افزایش یافت

بوشهر-ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: امسال میانگین بارش پاییزی در این استان نسبت به بلندمدت آن ۳۵.۳ درصد افزایش یافت.

به گزارش ایرنا، فرج الله شکوهی پور روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: براساس نتایج به دست آمده از بیشتر مدل‌های اقلیمی مورد استفاده در سازمان هواشناسی از دی تا اسفند ماه میانگین بارش در نوار ساحلی و نیمه غربی استان بوشهر در محدوده میانگین و در مناطق غیر ساحلی و شرق استان شامل شهرستان‌های دشتستان دشتی، جم و شرق تنگستان کمتر از میانگین خواهد بود.

شکوهی پور اظهار داشت: طبق این مدل‌ها، بیشترین کاهش بارش از ۱۳ بهمن تا ۱۰ اسفند رخ می‌دهد که در حدود ۱۰ تا ۴۰ میلیمتر کمتر از میانگین خواهد بود.

وی گفت: انتظار می‎رود از نیمه اسفند امسال تا فروردین ۱۴۰۰ بارش در استان بوشهر افزایش یابد و در محدوده میانگین قدری بیشتر باشد.

شکوهی پور ادامه داد: با توجه به الگوهای هواشناسی در زمستان میانگین دمای هوا در نوار ساحلی استان بوشهر حدود یک درجه و در سایر نقاط این استان در حدود ۲ درجه سانتیگراد بیشتر از میانگین پیش‌بینی می‌شود.

وی هار کرد: بر اساس پیش بینی نقشه‌های هواشناسی طی هفته جاری وزش ملایم باد در طول روز، غبار محلی، گاهی افزایش ابر و در برخی مناطق نیز مه صبحگاهی از پدیده های غالب در استان بوشهر خواهد بود.

شکوهی پور اظهار داشت: همچنین در ساعت‌هایی از بعد از ظهر امروز تا اوایل شب، تا حدودی سرعت باد روی دریا افزایش می‌یابد اما از فردا تا اواخر هفته در بیشتر ساعت‎ها وضعیت دریایی استان بوشهر به نسبت آرام خواهد بود.
وی عنوان کرد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان بوشهر صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، امروز گاهی افزایش ابر و بصورت پراکنده احتمال بارش خفیف باران و فردا در برخی نقاط همراه با مه صبحگاهی پیش بینی می‏‌شود.
شکوهی پور ادامه داد: در این مدت جهت وزش باد به طور غالب شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت هشت تا ۳۲ کیلومتر در ساعت و طی امروز روی دریا و در سواحل گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده‌است.
وی یادآور شد: ارتفاع موج دریا در خلیج فارس نیز ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر و امروز در فراساحل مناطق مرکزی و جنوبی ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش بینی می‏‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha