شهادت سردار؛ نتیجه تحقیر غرب و دولت‌های سرسپرده منطقه بود

تهران- ایرنا- مدیر کل اداره هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با نخستین سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، در یادداشتی اختصاصی برای (ایرنا) نوشت: شهادت سردار؛ نتیجه تحقیر غرب و دولت‌های سرسپرده منطقه بود.

قادر آشنا در این یادداشت برای خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) آورده است: تعدادی از کشورهای منطقه و فرامنطقه‌ای برای غرب آسیا نقشه ها کشیدند و هرکدام از آنها منافع ملی و ایدئولوژیکی خود را جستجو می‌کردند. آمریکا و کشورهای غربی دنبال سلطه بر این منطقه نفت خیز بوده و هستند. تا هم از منابع سرشار نفتی برخوردار باشند و هم امنیت رژیم صهیونیستی را تضمین کنند و هم مانع قدرت گرفتن بیش از پیش گفتمان اسلام سیاسی و انقلاب اسلامی ایران بشوند.

وی افزوده است: گفتمانی که عنصر اصلی آن نفی سلطه غرب و تقویت و اتحاد جهان اسلام از یک سو و باور به اینکه اسلام دین سیاست، حکومت و قانون است و جهان اسلام باید براساس آموزه‌ها، اصول و قوانین اسلامی مبتنی بر رأی ملت ها اداره بشوند. نه بر اساس جهان بینی و آموزه‌های لیبرال- دموکراسی غربی و نظام سلطه،  دولت های غربی با به آشوب کشیدن منطقه و لشکرکشی به عراق به دنبال عملی کردن اهداف خود بوده‌اند.

گرچه در شکل گیری داعش عوامل متعددی وجود دارد. موجودیت این گروه را باید از برنامه‌ریزی بلند مدت غرب به ویژه آمریکا و تعدادی از کشورهای منطقه دانست. داعش به عنوان قدرتمندترین و ثروتمندترین گروه سلفی تکفیری توانست بر یک سوم خاک عراق و دو سوم خاک سوریه تسلط پیدا کند و به اصطلاح دولت اسلامی را تشکیل دهند، حدوداً از ۳۱ کشور جهان کمک دریافت  و از ۷۰ کشور جهان نیرو جذب کنند و درآمد روزانه داعش از نفت حدوداً ۳ میلیون دلار تخمین زده شد و مبلغ ۴۲۹ میلیون دلار از غارت بانک‌های موصل را باید به درآمدهای این گروه اضافه کرد. درآمد داعش قبل از تشکیل خلافت، رقمی معادل ۸۷۵ میلیون دلار بود.

وی افزوده است: داعش با نیروهای حدوداً ۱۰۰ هزار نفری و اشغال ۲۰۰ هزار کیلومتری از سرزمین‌های عراق و سوریه براساس ادعای خود، نه نتها امنیت منطقه را به خطر انداخت بلکه امنیت و صلح بین‌المللی را نشان گرفت. در چنین شرایطی سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی با همکاری دولت ها و نیروهای مردمی عراق و سوریه و رزمندگانی از تعدادی کشورها در مقابل این سیل ویرانگر و گروه خونخوار قیام کرد. داعش رسماً اعلام کرد دشمن شماره یک جهان اسلام درون جهان اسلام است. هرکس با ما مخالفت کند دشمن ماست ولی دشمن اصلی ما شیعیان هستند و در صدر آنها جمهوری اسلامی ایران است و باید تمام توان خود را برای نابودی آنها به کار گرفت. برای چنین امر مهمی باید ابتدا عراق و سوریه اشغال بشوند و اگر این مهم کامل محقق نشد آنها را چند پاره کنند.

قادر آشنا نوشت: بغداد پایتخت عراق به لحاظ نظامی در حال سقوط بود. اربیل مرکز اقلیم کردستان در خطر جدی قرار گرفت. سردار سلیمانی و نیروهای مردمی و حزب اللهی دو کشور و نیروهای فاطمیون و زینبیون و سپاه قدس تمام نقشه دشمن را به ویژه آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی نقش بر آب کردند و با مجاهدت‌های خالصانه، شجاعانه و مدبرانه توانستند نه تنها داعش را شکست دهند بلکه سرزمین‌های تصرف شده را به جزء اندکی بازپس بگیرند. عظمت کار سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس و مدافعان حریم ولایت و حرم اینجا مشخص می‌شود. شهادت سردار رشید اسلام نتیجه سرخوردگی و تحقیر غرب و دول سرسپرده غرب در خاورمیانه بود.

به گزارش ایرنا، سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت صبح روز جمعه ۱۳دی‌ماه سال ۹۸ در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha