۱۳ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۴۱
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 84170447
۰ نفر

برچسب‌ها

سردار شهید سلیمانی الگویی برای مقاومت است

مشهد- ایرنا- مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: سردار شهید قاسم سلیمانی الگویی عملی برای مقاومت در برابر ظلم و استکبار است.

قاسمعلی خدابنده روز شنبه در مراسم اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و به ویژه این شهید والامقام افزود: روز گذشته جامعه اسلامی شاهد از دست دادن علامه و فقیه عالیقدر حضرت آیت الله مصباح یزدی بود، این ارتحال را نیز تسلیت عرض می نمایم، سالیان سال تربیت عالمی چون آیت الله مصباح یزدی در حوزه‌های علمیه، دانشمندی شبیه شهید فخری‌زاده در دانشگاه‌ها و سرداری همچون سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی در حوزه‌های نظامی زمان خواهد برد.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی یک نظامی در تراز جمهوری اسلامی است، ادامه داد: نام آن شهید بزرگوار در میدان جنگ لرزه به اندام دشمن می‌انداخت، حال آنکه ایشان هنگام عبادت، زاهد و عابد بود. 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی شهادت سردار سلیمانی را یک ضایعه سخت و سنگین برای نظام اسلامی و محور مقامت دانست و گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، سردار سلیمانی الگوی بین المللی مقاوت بود که امنیت را نه تنها برای کشور ما بلکه تا کیلومترها آن طرفتر در مرزهای محور مقاومت ایجاد کرده بود.

وی شهید سلیمانی را مصداق عینی و واقعی یک فرد انقلابی دانست و افزود: ایشان در توسعه و صدور انقلاب، ایجاد امنیت و انسجام در محور مقاومت با روحیه‌ای عملگرا و به دور از شعار فعالیت می‌نمود.

خدابنده با اشاره به مراسم تشییع باشکوه شهید سلیمانی در سال گذشته ادامه داد: سردار سلیمانی برای خدا کار می‌کرد و اخلاص آن شهید عامل عزیز شدن و نفوذ وی در قلبها بود.

وی گفت: صلابت و اقتدار این شهید مثال زدنی بود به شکلی که حتی اسم ایشان لرزه به اندام دشمنان می‌انداخت.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به عقلانیت دینی موجود در گفتمان و کردار سردار سلیمانی افزود: این شهید والا مقام در برابر خداوند تسلیم و در مقابل مومنین بسیار فروتن و خاشع بود.

وی ادامه داد: شهید سلیمانی نفوذ ایران را در منطقه بسیار گسترده کرد تا جایی که در حال حاضر تمامی تصمیمات منطقه‌ای با حضور و نظر جمهوری اسلامی ایران گرفته می‌شود و این شهید ورای سابقه نظامی دارای منش اخلاقی و انسانی بود و امیدواریم در آموزش و پرورش با تربیت اسلامی نسل جدید بتوانیم سردار سلیمانی‌های بسیاری را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نماییم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها