امام جمعه خلخال: ولایت‌مداری افتخار بزرگ ملت ایران است

اردبیل - ایرنا _ امام جمعه خلخال گفت: از خصیصه‌های شاخص و بارز ملت بزرگوار ایران اسلامی ولایت‌مداری بوده و همین امر موجب پایداری انقلاب و نظام اسلامی ایران در مقابل توطئه‌های بی‌شمار دشمنان ملت شده است.

به گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام کریم اسدی روز شنبه در آیین گرامیداشت اولین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: خدمت به مردم ولایی ایران اسلامی افتخاری بزرگ برای مسئولان این نظام است و برگزاری چنین مراسم باشکوهی در وضعیت کرونایی در نخستین سالگرد شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی بیانگر عشق و علاقه قلبی مردم منطقه به سیدالشهدای مدافع حرم ایران اسلامی است.

او اظهارکرد: یک سال از شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی می‌گذرد و مردم همچنان در سوگ دوری از این اسطوره فراموش ناشدنی داغدار هستند، اما یاد و مکتب حاج قاسم بیش از هر زمان دیگری در بین مردم زنده و جاری است.

حجت‌الاسلام اسدی گفت: امروز شهید سلیمانی به الگویی برای همه نسل‌ها با هر عقیده و سلیقه‌ای بدل شده و چنان محبوب قلب‌ها است که هرگز تصور نمی‌شد و شاید در هیچ ذهنیتی جای نمی‌گرفت که روزی یک فرمانده نظامی بتواند به چنین محبوبیتی در دل مردم دست پیدا کند گرچه سرباز بی‌ادعای ولایت بودن نتیجه‌ای جز این نمی‌توانست داشته باشد.

وی ولایت‌مداری را از شاخصه‌های بارز و ارزنده مردم مومن ولایت‌مدار خلخال اعلام و با گرامیداشت نخستین سالگرد شهادت شهید سلیمانی ، دهه بصیرت ، اربعین شهادت دانشمند هسته‌ای کشورمان شهید فخری‌زاده و ایام فاطمیه افزود: نقش شهید سلیمانی در خنثی‌سازی فتنه‌های شوم دشمنان نظام به سرکردگی استکبار جهانی آمریکا و اسرائیل نقشی ارزنده و تعیین‌کننده در سرنوشت کشور و انقلاب اسلامی است که همیشه  در دل تاریخ  جاودانه خواهد ماند.

امام جمعه خلخال اظهارکرد: مردم و نسل جوان ما برای رسیدن به قله‌های عزت و سعادت، به مکتب و مرام شهید سلیمانی و شهدای انقلاب اسلامی نیاز دارد، چون تمام زوایای زندگی این شهید نه تنها برای مردم و جوانان ایران که برای همه عالم، موثر و الگویی بی‌بدیل و مثال‌زدنی است.

او گفت: تاریخ همواره شاهد ظهور و حضور انسان‌های وارسته، مخلص و اثرگذار بوده است که سردار رشید اسلام و جبهه مقاومت اسلامی شهید حاج قاسم سلیمانی یکی از این شخصیت‌های ماندگار است و راه او همواره ادامه‌دار خواهد بود.

سرهنگ جهانبخش عطایی ، فرمانده ناحیه مقاومت سیج سپاه خلخال نیز با قدردانی از حضور پرشور مردم در مراسم نخستین سالروز شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی را تجلی ایمان و حضور آگاهانه مردم غیرتمند و بصیر این شهرستان در مقابل دسیسه بزرگ دشمنان کشور دانست.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha