۱۳ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۴۸
کد خبرنگار: 1101
کد خبر: 84170331
۰ نفر

برچسب‌ها

ژاپن المپیک ایمنی را برگزار می‌کند

تهران- ایرنا- نخست وزیر ژاپن تاکید کرد: ژاپن با قدرت مسیر برگزاری بازی‌های ٢٠٢٠ المپیک توکیو را با حفظ ایمنی و سلامت دنبال خواهد کرد.

به گزارش ایرنا "یوشیهیده سوگا" این اظهارات را در بخشی از سخنان خود در شروع سال جدید میلادی بیان کرد و ادامه داد: کابینه دولت متعهد است تا از جان و زندگی مردم حفاظت و حراست کند و تمام انرژی خود را بر پیشگیری از انتشار عفونت و نیز احیای اقتصادی متمرکز کند.

بنابر اعلام برخی منابع در ژاپن؛ درخواست‌های مکرری مبنی بر اعلام وضعیت اضطراری مجدد در این کشور ارائه شد اما با مخالفت دولت روبرو شده است.

چندی پیش با اعلام دولت ژاپن مسافران خارجی حداقل تا پایان ژانویه (۱۲ بهمن)  اجازه ورود به خاک این کشور را نخواهند داشت.

این تصمیم بدلیل شیوع مجدد کرونا و ظهور مدل جهش یافته خطرناک این ویروس مرگبار در اروپا و برخی از کشورها اتخاذ شده است. این ویروس جهش یافته جدید که با سرعت انتقال به مراتب سریعتر از ویروس فعلی کرونا به افراد منتقل می‌شود تاکنون ۲ مورد از آن نیز در ژاپن گزارش شده است. 

همزمان با اعمال محدودیت و ممانعت ورود برای مسافران خارجی، حتی ژاپنی‌هایی که قصد بازگشت از سایر مرزها را دارند باید به محض ورود، ۲هفته در قرنطینه باشند و تست منفی کووید۱۹ را تا حداکثر ۷۲ ساعت پیش از پرواز ارائه دهند. 

وزارت نقل و انتقال دیجیتال ژاپن اعلام کرده است که از سامانه‌های هوشمندی برای کنترل خارجیان مقیم در ژاپن یا افرادی که پیش‌تر وارد این کشور شده‌اند استفاده خواهد کرد. با افزایش آمار مبتلایان به کووید۱۹  در ژاپن  از مرز ۳۵۰۰ نفر در روز می گذرد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =