اطلاعات فناوری‌های مکان محور به شبکه آزمایشگاهی راهبردی افزوده شد

تهران- ایرنا- شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری میزبان اطلاعات آزمایشگاهی فناوری‌های مکان محور شد.

به گزارش روز شنبه از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،  گروه ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام به یکپارچه‌سازی اطلاعات آزمایشگاه‌های موجود در کشور در سامانه شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی کرده است.

این اقدام با هدف ارتقای زیرساخت‌های آزمایشگاهی و هم‌افزایی در بهره‌وری امکانات موجود انجام شد. همچنین استفاده بهینه از این اطلاعات هم سو با منافع ملی و توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان و مهندسان مشاور حوزه ژئوماتیک از دیگر اهدافی است که در این اقدام دنبال می‌شود.

پایه و اساس پیشرفت و دستیابی به فناوری‌های نوین، انجام پژوهش‌های کاربردی، منظم و دارای برنامه است که دسترسی محققان به تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته و استاندارد را طلب می‌کند. یکی از راه‌کارهای اجرایی مدیریت این موضوع، ایجاد شبکه‌ای جامع از توانمندی‌های آزمایشگاهی کشور در حوزه فناوری‌های پیشرفته و راهبردی است.

این شبکه با دستور معاون علمی فناوری رییس جمهوری، با هدف هم‌افزایی توانمندی‌های آزمایشگاهی کشور به آدرس www.labsnet.ir  تشکیل شد. از این پس اطلاعات آزمایشگاه‌های موجود کشور در حوزه  فناوری ژئوماتیک هم به این شبکه اضافه شده است.

در این شبکه اطلاعاتی از خدمات آزمایشگاهی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، دانشگاه تهران، سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، سازمان نقشه برداری کشور و برخی شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه ژئوماتیک ارائه و تا پایان سال ۱۴۰۰، اطلاعات همه آزمایشگاه‌های فعال حوزه ژئوماتیک را در این شبکه ثبت و ضبط می‌شود.

شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، پلتفرم به اشتراک گذاری دستگاه ها و ارایه خدمات آزمایشگاهی و حمایت از توسعه کمی و بهبود کیفی خدمات آزمایشگاهی در کشور است. باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی نیز برای تسهیل در دریافت خدمات ایجاد شده است و تخفیف های متنوعی را به اعضای هیات علمی، دانشجویان، شرکت های دانش بنیان و صنایع کشور ارایه می دهد.

در این شبکه خدمات آزمایشگاه های متنوعی شامل حوزه فنی و مهندسی مانند مکانیک، مواد و متالورژی، برق و الکترونیک، شیمی، هوا فضا، معدن؛ حوزه محیط زیست، کشاورزی و گیاهان دارویی؛ حوزه های زیست فناوری و پزشکی مانند داروسازی، سلول های بنیادی، مهندسی بافت؛ حوزه های علوم شناختی و مغز؛ صنایع دستی، مواد غذایی و غیره، ارایه می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =