۱۳ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۲۲
کد خبرنگار: 1004
کد خبر: 84170140
۰ نفر

برچسب‌ها

شهید سلیمانی رمز جبهه مقاومت بود

تربت‌حیدریه- ایرنا- استاد حوزه و دانشگاه مشهد گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی با ۲ مولفه جهان‌ بینی الهی و رفتارسازی خود نرم‌افزار امت اسلامی را فعال کرد و رمز جبهه مقاومت شد.

حجت‌الاسلام مرتضی دهشت، روز شنبه در ویژه برنامه سالگرد شهید سلیمانی در مسجد جامع شهر بایگ تربت‌حیدریه با بیان اینکه مکتب این شهید بزرگوار سرفصلی جدید در رشد شخصیت انسان متعالی است، افزود: این شهید به یک نماد تبدیل شد و هر کس به او می‌نگرد، یک مکتب در مقابلش می‌بیند.
وی ادامه داد: حاج قاسم سلیمانی معرف و تبلور یک مکتب است و در زمانی از دنیا رفت که همراه با ایام فاطمیه بود و این بدان معناست که هرکس می‌خواهد به مکتب حاج قاسم برسد، باید بصیرت فاطمی داشته‌ باشد.
این استاد حوزه علمیه گفت: سردار سلیمانی با یک جهان‌ بینی قوی رفتارسازی مستحکمی داشت و بر اساس آن مکتب وی شکل گرفت و این مکتب متاثر از اسلام ناب و اهل بیت (ع) است.
وی افزود: خداشناسی، باور به رسولان الهی و ائمه اطهار (ع) و باور به معاد و قیامت، سردار سلیمانی را یک انسان معنویت‌گرا و خداباور کرد، لذا این شهید عزیز نه تنها در عرصه نظامی فرهیخته بود بلکه یک دین شناس کامل نیز بود.
حجت‌الاسلام دهشت ادامه داد: مهمترین ویژگی مکتب حاج قاسم سلیمانی تبعیت از امام و نایب امام بود و این شهید عزیز شخصیتی ولایتمدار و تکلیف‌مدار بود و آنچه که تکلیف بود را با درایت به سرانجام می‌رساند.
وی گفت: روحیه شهادت، ایثار و مقاومت، دشمن‌ شناسی، تیزهوشی و مقابله با دشمن از مولفه‌های مهم نرم‌افزار امت اسلامی است.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی بامداد جمعه ۱۳ دی ماه پارسال به همراه ابومهدی المهندس از فرماندهان مقاومت عراق پس از عمری مجاهدت، در اقدام تروریستی به دست آمریکا در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها