سلاح‌های جدید امروز در اختیار المپین‌های تپانچه قرار می‌گیرد

تهران-ایرنا- مربی تیم ملی تپانچه گفت: با تمام مشکلات موجود، با تلاش رییس فدراسیون تیراندازی دو قبضه سلاح جدید و به روز دنیا تهیه شده و امروز در اختیار هانیه رستمیان و جواد فروغی المپین‌های رشته تپانچه قرار می‌گیرد.

محسن نصر اصفهانی روز شنبه و گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا در خصوص قول فدراسیون برای تامین تپانچه جدید رستمیان، افزود:  ۲ قبضه تپانچه جدید از سوی فدراسیون تهیه شده و امروز(شنبه) در جریان  اردوی جدید تیراندازان تپانچه به جواد فروغی و هانیه رستمیان تحویل داده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه امروز نوزدهمین مرحله اردوی آماده سازی رشته تپانچه در سالن  تیراندازی ورزشگاه آزادی آغاز خواهد شد، گفت: تا پایان سال سه مرحله اردوی ۲۰ روزه و مسابقات تدارکاتی خارجی برای تیراندازان رشته تپانچه پیش بینی شده است. 

نصر اصفهانی ادامه داد: جام جهانی تیراندازی هندوستان آخرین مرحله توزیع سهمیه المپیک توکیو است که سهمیه‌ها  بر اساس رنکینگ توزیع می‌شود و تنها شانس ما برای کسب سهمیه تپانچه ۲۵ متر گلنوش سبقت اللهی است.

این مربی اظهار امیدواری کرد: تا با حمایت ویژه وزارت ورزش و مدیران ورزشی کشور به فدراسیون تیراندازی، مسئولان فدراسیون بتوانند شرایط را برای اعزام تیم تیراندازی  به مسابقات هندوستان فراهم کنند تا ضمن استفاده از فرصت کسب سهمیه، تیراندازان المپیکی کشورمان بتوانند خود را در میدانی بین المللی و حصور برترین‌های جهان  محک بزنند.

وی در ادامه به مسابقات آزاد تپانچه بادی که روز پنجشنبه ۱۱ دی‌ماه در سالن تیراندازی ورزشگاه آزادی برگزار شد، اشاره کرد و گفت: خوشبختانه تیراندازان ملی‌پوش نتایجی خوبی را در این رقابت‌ها کسب کردند،  در بخش مردان جواد فروغی تنها تیرانداز المپین رشته تپانچه کشور با امتیاز ۵۸۶ و وحید گلخندان دیگر ملی‌پوش تپانچه با امتیاز ۵۷۴ راهی فینال شدند.

نصر اصفهانی گفت: در بخش زنان نیز سارا میرابی، هانیه رستمیان و گلنوش سبقت اللهی با امتیازات خوبی وارد فینال شده و در نهایت و به ترتیب گلنوش سبقت الهی سارا میرابی و رستمیان عنوان اول تا سوم را در این رقابت‌ها کسب کردند.

وی ادامه داد:  اما متاسفانه سایر شرکت کننده‌های زن و مرد حاضر در مسابقات آزاد تپانچه بادی کشور به دلیل شیوع کرونا و  فعالیت هیات ها عملکرد خوبی ارائه نکردند و به تبع نتایج خوبی به دست نیامد.

این ملی‌پوش اسبق تپانچه، اظهار امیدواری کرد که طی روزهای آینده با راه اندازی لیگ برتر تیراندازی و اجرای کامل پروتکل‌های بهداشتی تیراندازان کشور بتوانند در مصاف با حریفان و در کوران رقابت‌ها به سطح قابل قبولی از آمادگی دست یابند.

وی همچنین در خصوص روند آماده‌سازی المپین‌های رشته تپانچه گفت: تیراندازان در حال حاضر در مرحله عمومی تمرینات هستند، به عبارتی تمرینات بدنسازی و تکنیکی در حال انجام است تا آنان برای ورود به مرحله بعدی آماده شوند.

 نصر اصفهانی ادامه داد: با وجود شیوع کرونا پس از یک وقفه ۲ ماهه رستمیان و فروغی تمرینات خود را به صورت مرتب پیگیری کردند و هفته‌ای سه جلسه به منظور رفع اشکال یا اصطلاح تکنیکی در ورزشگاه آزادی زیر نظر کادر فنی تمرین کردند و عملکرد آنان در رقابت‌های آزاد تپانچه کشور در پایان هفته گذشته گواهی بر آمادگی خوب آنان بود.

 وی افزود: ۸ ماه گذشته سبقت اللهی تمرینات خود را همزمان با تمرینات تیم ملی و با نظارت کامل کادر فنی  در اصفهان پیگیری کرده است و از امروز وی نیز در کنار سایر ملی پوشان در سالن تیراندازی آزادی تهران تمرینات خود را دنبال می‌کند تا برای اسفندماه و حضور در مسابقات جام جهانی هندوستان آماده شود.  

نصر اصفهانی در خصوص برنامه آماده‌سازی تیم ملی تپانچه در سال ۱۴۰۰ گفت: هنوز تعداد اردوهای آماده‌سازی یا مسابقات تدارکاتی داخلی و خارجی برای پیگیری روند آمادگی تیراندازان مشخص نشده است، اما قطعاً کادرفنی با حمایت فدراسیون و مسئولان ورزش کشور برنامه‌های خوبی را برای ملی پوشان و رسیدن آن به آمادگی صد در صدی برای حضور در المپیک توکیو در نظر خواهند گرفت.

ورزشکاران رشته تیراندازی نخستین سهمیه المپیک توکیو را کسب کرده و تاکنون با کسب ۶ سهمیه در رشته تفنگ و تپانچه بیشترین سهمیه در میان سایر رشته های ورزشی را بدست آورده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha