دستگاه شناسایی مواد شیمیایی و دارویی در دانشگاه ارومیه نصب شد

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه ارومیه گفت: دستگاه پیشرفته اسپکتروفلوریمتر (شناسایی مواد شیمیایی و دارویی) خریداری و در آزمایشگاه دانشگاه نصب شد.

رحیم حب نقی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این دستگاه در شناسایی مواد شیمیایی و دارویی مختلف وسموم دارای نشرفلورسانس کاربرد دارد، اظهار داشت: این دانشگاه آماده ارائه خدمات فناورانه و پژوهشی به همه متقاضیان شبکه شاعا (شبکه آزمایشگاه های علمی ایران) در حوزه خود است.

وی اضافه کرد: این دستگاه با قابلیت سنجش خاصیت فلورسانی مواد قابل استفاده برای پژوهشگران در رشته داروسازی، صنایع غذایی، پلیمر، شیمی و مهندسی شیمی است.

طبق رویکرد جدید توسعه پژوهش و فناوری در کشور، هر دانشگاه موظف به تاسیس یک مرکز خدمات آزمایشگاهی پیشرفته در منطقه محل استقرار خود بوده و از این طریق خدمات آزمایشگاهی تحقیقاتی در حوزه پژوهش به پژوهشگران و خدمات آزمایشگاهی تخصصی در حوزه خدمات به دستگاه‌های اجرایی و صنایع ارائه خواهد شد.

اخذ امتیاز بر اساس شاخص‌های عملکردی موجب تخصیص اعتبارات حمایتی ارزی و ریالی از سوی ستاد شبکه شاعا کشور خواهد شد که بدنبال آن توسعه مرکز خدمات آزمایشگاهی در دانشگاه‌ها، کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری تجهیزات راهبردی و دسترسی همگانی به این قبیل تجهیزات را بدنبال خواهد داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha