آزمایشگاه ویروس‌شناسی دانشگاه علوم پایه زنجان زیرساخت تحقیقاتی را دارد

زنجان - ایرنا - رییس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان گفت: با راه اندازی آزمایشگاه ویروس شناسی در این دانشگاه، زیرساخت‌های اولیه مورد نیاز برای کارهای تحقیقاتی و تولیدی در حوزه ویروس شناسی فراهم شده است.

دکتر بابک کریمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: راه اندازی آزمایشگاه ویروس شناسی در پارک علم و فناوری دانشگاه علوم پایه زنجان، امکانی را ایجاد کرده است تا هر تیم و شرکتی که بخواهند مطالعات و تحقیقاتی را انجام دهند بتوانند با اتکا به امکانات موجود، کارهای خود را پیش ببرند. 
به گزارش ایرنا آزمایشگاه تحقیقات ویروس‌شناسی پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان که در مهرماه امسال با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افتتاح شد، از جمله مراکز مهم دانشگاهی کشور است که شامل آزمایشگاه طیف‌سنجی جرمی مایع (LC-MS lab)، آزمایشگاه طیف‌سنجی جرمی گازی (GC-MS lab)، قسمت ژنتیک ویروس (NGS lab)، آزمایشگاه پروتئومیکس (Proteomics lab) است.
رییس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان همچنین به فعالیت مرکز رشد فناوری های علوم نوین این دانشگاه اشاره کرد و گفت: واحدهای مستقر در این مرکز به صورت تخصصی در زمنیه بایو و علوم زیستی و حوزه های مرتبط به آن، فعالیت دارند. 
دکتر کریمی با بیان اینکه دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان جزو معدود دانشگاههای کشور است که دارای پارک علم و فناوری است، افزود: در زمان حاضر ۵۴ واحد فناور در پارک علم و فناوری دانشگاه فعال هستند و علاوه بر این، ۱۹ شرکت دانش بنیان نیز در این مرکز مستقر است. 
وی به پی گیری تاسیس شرکت های دانش بنیان زایشی در پارک علم و فناوری دانشگاه اشاره کرد و گفت: شماری از محققان و اساتید دانشگاه علوم پایه زنجان پژوهش های خوش آتیه ای در دستور کار دارند و ما آنان را تشویق و ترغیت می کنیم تا با تاسیس شرکت های دانش بنیان، زمینه شکل گیری شرکت های زایشی از این رهگذر فراهم شود. 
دکتر کریمی افزود: تا کنون چهار شرکت زایشی (spin off) در پارک علم و فناوری دانشگاه علوم پایه زنجان تاسیس شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha