آمریکا یک بانک کوبا را در فهرست محدودیت‌های مالی قرار داد

تهران- ایرنا- آمریکا محدودیت‌های مالی جدیدی را علیه یک بانک کوبایی اعمال کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه آمریکا روز گذشته نام بانک" فینانسیرو اینترنشنال اس ای"  کوبا را در حالی در لیست محدودیت‌ها قرار داد که ادعاهایی در مورد فعالیت این بانک مطرح کرد.

امریکا مدعی است که اعمال این محدودیت‌ها از بهره‌بردن ارتش کوبا از تبادلات مالی جلوگیری خواهد کرد.

واشنگتن بدون ارائه مدرکی ادعا کرد که این بانک تجاری تحت کنترل ارتش کوبا بوده است.

براساس این محدودیت‌ها، شرکت های آمریکایی از مراودات مالی مستقیم با این بانک کوبایی منع می شوند.

پیش از اعمال این محدودیت های بانکی آمریکا علیه هاوانا، رییس جمهوری کوبا نیز تلاش‌های واشنگتن را برای گنجاندن نام این کشور در فهرست حامی تروریسم محکوم کرد.

میگل دیاز کانل رییس جمهوری کوبا بامداد جمعه در پیام توییتری مانورهای آمریکا را یک جانبه، پوچ، ریاکارانه و غیرمنصفانه توصیف و اعلام کرد که کوبا هر اقدامی علیه خود را محکوم خواهد کرد.

دیاز کانل در ادامه نوشت، دولت آمریکا از گروه های تروریستی علیه کوبا استقبال می‌کند.

ترامپ و مشاورانش از زمان حضور در کاح سفید تدابیر شدید ظالمانه ای را با هدف تحت فشار قراردادن دولت و ملت انقلابی کوبا در دستورکار قرار دادند.

دولت آمریکا که به رغم قوانین بین المللی در تعیین حدود و مرزها، منطقه آمریکای لاتین را حیاط خلوت خود می‌داند، همواره با سیاست‌های خصمانه و مداخله جویانه درصدد ایجاد بی ثباتی و ناآرامی در کشورهای چپ‌گرای این منطقه برآمده و نفرت عمومی جوامع آمریکای لاتین را نسبت به این رویکرد خود برانگیخته است.

پیش از این تحلیل گران و کارشناسان هشدار داده بودند که آمریکا همواره کوبا را هدف یک طرح جنگ رسانه‌ای در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی در راستای کودتای نرم علیه هاوانا قرار داده است. این بخشی از یک ساز وکار مداخله خارجی غیرمستقیم علیه کوبا بوده که توسط آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا ایجاد شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =