۳۵ زندانی جرائم عمد در استان بوشهر آزاد می شوند

بوشهر- ایرنا- همزمان با سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی براساس سال تولد آن شهید بزرگوار ۳۵ زندانی جرائم عمد با دهی کمتر از ۱۰میلیون تومان در زندان بوشهر آزاد می‌شوند.

به گزارش ایرنا، سرپرست اداره کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان بوشهرگفت: همچنین به همین مناسبت با همکاری شورای حل اختلاف تلاش می‌شود با گرفتن رضایت از شاکیان و اولیای دم زمینه آزادی ۳۵  زندانی مرتکب جرائم قتل و سایر جرائم سبک نیز گرفته شود.

رضا مقبلی قرایی روز شنبه در نخستین یادواره مکتب شهید سلیمانی افزود: همچنین با همکاری شورای اصناف استان بوشهر ۳۳۵ کمک مومنانه برای خانواده زندانیان تامین و توزیع می‌شود.

وی یادآورشد: در زمان حاضر ۲۰۴ زندانی رای باز در استان بوشهر وجود دارد که تلاش می‌شود با همکاری دادستان در راستای اشتغال مولد این آمار به ۳۳۵ نفر برسد.

مقبلی قرایی ادامه داد: همچنین همزمان با شهادت سردار سلیمانی ۳۵ زندانی و مددجوی غیر بومی نیز که در زندان‌های استان بوشهر هستند به شهرهای خودشان منتقل می‌شوند.

وی  گفت: تجلیل از ۳۵ همکار،سرباز، زندانبان، زندانی فعال در برنامه های فرهنگی، خانواده شهید و رونمایی از ۳۵ اقدام فاخر فرهنگی از جمله اقدامات اداره کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان بوشهر است.

معاون قضایی دادگستری و سرپرست شورای حل اختلاف استان بوشهر گفت: شهید سردار قاسم سلیمانی آغازگر مکتب مقاومت بود و با شهادت خود این مکتب در دنیا تثبیت شد.

الماس گشتاسبی افزود: شورای حل اختلاف استان تلاش می کند با انعقاد تفاهم نامه با هیات‌های مذهبی  و جامعه حقوق‌دانان کشور زمینه آزادی ۳۵ زندانی جرائم غیرعمد را در استان فراهم کند.

وی تاکید کرد: همچنین گرفتن رضایت از شاکیان و آزادی زندانیان جرائم قتل عمد که آماده قصاص هستند از جمله دیگر برنامه‌های شوراهای حل اختلاف در استان است.

گشتاسبی اضافه کرد: تلاش می‌شود فرهنگ صلح و سازش بعنوان نماد مردم استان بوشهر به منصه ظهور برسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها