تکمیل استخرهای ذخیره آب از نیازهای ضروری شهرستان آوج است

قزوین - ایرنا - فرماندار آوج گفت: تکمیل و بهره برداری از استخرهای ذخیره آب با هدف کمک به تامین آب کشاورزی از نیازهای مهم و ضروری این شهرستان به شمار می‌رود.

به گزارش ایرنا، نصرت الله علیرضایی روز شنبه در نشست پیگیری مصوبات عمرانی شهرستان آوج با بیان اینکه پنج استخر نیمه کاره ذخیره آب در این شهرستان وجود دارد، افزود: سازمان جهاد کشاورزی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی باید برای سرعت بخشیدن به تکمیل طرح‌ها اقدام کنند.

وی اظهار داشت: آوج یک منطقه کوهستانی است و امکان حفر چاه در آن چندان وجود ندارد بنابراین یکی از راه‌های مهم تأمین آب کشاورزی در این شهرستان توسعه استخرهای ذخیره آب کشاورزی است.

علیرضایی با بیان اینکه ۷۵ درصد جمعیت شهرستان آوج در روستاها زندگی می‌کنند و شغل بیشتر آنها کشاورزی است، افزود: این موضوع ضرورت و اهمیت تکمیل استخرهای ذخیره آب را می‌رساند.

وی در ادامه وجود معارض در خصوص اجرای طرح میدان ورودی شهر آوج و استقرار پایگاه پلیس را از مشکلات پیش روی عمرانی این شهرستان برشمرد و گفت: این موضوع باید با هماهنگی و هم افزایی راه و شهرسازی، راهداری و کمک سازمان مدیریت و برنامه ریزی مرتفع شود.

در این نشست مقرر شد ضمن کمک به تکمیل ساخت استخرهای کشاورزی نیمه کاره آوج از محل اعتبارات توازن، مساحت زمین مورد نیاز و هزینه اجرای میدان ورودی آوج از سوی اداره کل دفتر فنی استانداری و راه و شهرسازی برآورد شود تا با کمک سازمان مدیریت و برنامه ریزی و راهکارهای قانونی برای حل مشکل معارض و تأمین اعتبارات این طرح اقدام شود.

در این نشست همچنین مسائل و مشکلات یک طرح گردشگری (مجتمع بین راهی) بررسی شد.

شهرستان آوج با ۲ بخش مرکزی و آوج به مرکزیت شهری به همین نام در جنوب غربی استان قزوین قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها