ولایت پذیری شاخصه اصلی مکتب حاج قاسم است

همدان- ایرنا- فرمانده سپاه ناحیه همدان گفت: ولایت پذیری و حرکت منطبق بر گفتمان رهبری، از ویژگی های برجسته و شاخص مکتب حاج قاسم سلیمانی است.

«صبحگاه جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ سردار قاسم سلیمانی در حمله هوایی نیروهای آمریکایی‌ در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. در این حمله همراه با سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس فرمانده حزب‌الله عراق و قائم مقام بسیج مردمی عراق(الحشد الشعبی) و شمار دیگری از رزمندگان عراقی به شهادت رسیدند. این حمله به دستور مستقیم دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا صورت گرفت».

سرهنگ «علی بقایی» روز شنبه در گفت وگو با ایرنا خبرنگار اظهار داشت: جامعه اسلامی نیاز به الگویی با عنوان مکتب شهید سلیمانی که رهبری به کرات به آن اشاره و تاکید کردند، دارد که این مکتب دارای شاخص هایی است که همه باید از آن بهره مند شویم.

وی، ولایت پذیری را شاخص ترین ویژگی مکتب حاج قاسم دانست و افزود: سردار سلیمانی همواره مطیع و پیرو محض ولایت و رهبری بود به نحوی که همیشه سعی می‌کرد منویات رهبری به صورت دقیق و کامل و بدون کمترین دخل و تصرفی اجرا و عملیاتی شود.

فرمانده سپاه ناحیه همدان افزود: اخلاص به عنوان یکی دیگر از ویژگیهای برجسته مکتب سلیمانی همواره زبانزد خاص و عام بود و خداوند به واسطه همین اخلاص و تقوا، عنایت ویژه ای به این شهید والامقام داشت و سردار سیلمانی نیز تنها برای رضای حق، کار و تلاش می‌کرد.

سرهنگ بقایی با بیان اینکه از دیگر شاخصه‌های مکتب حاج قاسم، مراقبت از حدود شرعی در میدان نبرد و فعالیت‌های روزانه بود، ادامه داد: مکتب شهید سلیمانی، امروز و در سراسر جهان مریدان و پیروان زیادی دارد چراکه خون پاک این سردار موجب وحدت و انسجام بیشتر ملت ایران و عراق و همدلی فرماندهان محور مقاومت برای مقابله با استکبار جهانی شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha