سردار سلیمانی محور مقاومت را در منطقه شکل داد

همدان _ ایرنا _ امام جمعه ملایر گفت: سردار سلیمانی با ایستادگی محور مقاومت را در منطقه شکل داد و خاورمیانه جدید را با محور مقاومت ایجاد،تثبیت و بیمه کرد.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام محمدباقر برقراری شامگاه جمعه در آیین اولین سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی در حسینیه امام(ره) همدان اظهار داشت: دشمنان به دنبال ایجاد یک خاورمیانه جدید بودند اما سردار سلیمانی یک منطقه خاورمیانه طراحی کرد که امروز سر تا پا مقاومت و برای بیگانگان یک منطقه ناامن است.

وی با تشریح ابعاد شخصیتی شهیدسردار سلیمانی تاکید کرد: ایثار، جهاد مخلصانه، عشق به شهادت، افشاگر اسلام دروغین داعش، مقابله با دشمن در خط مقدم را از مهمترین خصوصیت هایی شخصیتی شهید حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد.

امام جمعه ملایر اظهار داشت: همین خصوصیات و ویژگی های شخصیتی شهید سردار سلیمانی باعث شد وی به عنوان شهید شاخص جهان اسلام و سردار مقاومت شناخته و معرفی شود.

وی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی چهره واقعی اسلام قلابی داعش را افشا کرد، خاطرنشان کرد: وی با نشان دادن چهره اسلام ناب محمدی(ص) در عمل ثابت کرد که اسلام واقعی با اسلام آمریکایی که نماد منطقه‌ای آن اسلام داعش بود، هیچ سنخیتی ندارد.

حجت‌الاسلام برقراری خاطر نشان کرد: سخنان ماندگار سردار سلیمانی سال ۹۷ در همدان صدق گفتارش را نشان می داد که «ما ملت شهادتیم، ما ملت امام حسینیم».

وی با بیان اینکه در پرتو نور اخلاص شهید سلیمانی این فداکاری و مقاومت رقم خورده، ادامه داد: کار برای رضای خدا، محبت او را در دل همه نشاند تا جایی که حتی ژنرال آمریکایی با وجود اذعان به دشمنی با او، آرزوی دیدار با ایشان را داشت.

امام جمعه ملایر با تاکید بر اینکه مکتب سردار سلیمانی مکتب انسان‌سازی، مقاومت، پیشرفت و رشد درونی است ادامه داد: تمام آمران و قاتلان این مرد بزرگ و الهی باید خوف این را داشته باشند که دست غیب الهی از آنها انتقام بگیرد.

حجت‌الاسلام برقراری با اشاره به عشق سردار به شهادت و پیوستن به یاران شهیدش افزود: وقتی به او گفته بودند که برای ریاست جمهوری نامزد شوید، پاسخ داده بودند که من نامزد گلوله و شهادت هستم، او مانند اولیای الهی ذره ای از مرگ هراس نداشت و زمینه شهادت در وجود ایشان مهیا شده بود.

در ادامه این آیین که با حضور اقشار مختلف مردم، با تعداد محدود و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد، مداح اهل بیت با ذکر مصیبت ایام فاطمیه به سوگواری پرداخت.

به گزارش ایرنا، سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه هشت نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و با شلیک از پهپادهای ارتش این کشور به شهادت رسیدند.

بر اساس اعلام نیروی قدس سپاه، در این حمله تروریستی که بامداد جمعه اتفاق افتاد در مجموع ۱۰ نفر شهید شدند، سردار سرتیپ پاسدار حسین جعفری‌نیا، سرهنگ پاسدار شهرود مظفری‌نیا، سرگرد پاسدار هادی طارمی و سروان پاسدار وحید زمانی‌نیا از شهدای همراه سردار سلیمانی بودند.

 پنتاگون وزارت دفاع آمریکا نیز اعلام کرد که دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور صادر کرده بود.

در پی این اقدام تروریستی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه ۱۳۹۸ پایگاه آمریکایی "عین‌الاسد" در استان "الانبار" عراق را با چندین موشک هدف قرار داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها