سردار سلیمانی الگوی امنیت فرهنگی برای جبهه مقاومت است

بروجرد - ایرنا - شهادت حاج قاسم سلیمانی الگوی امنیت فرهنگی برای ملت ایران و جبهه مقاومت در مقابل جبهه ظلم است، سردار سلیمانی اهمیت مقاومت در جهان اسلام را بیشتر کرد و خون وی هیچ گاه پایمال نمی‌شود.

به گزارش ایرنا، شهید سلیمانی یادگار ارزشمند و تربیت شده مکتب عاشورا بود که در دوران هشت سال دفاع مقدس با برخورداری از ایمان و اعتقاد راسخ به خداوند و بهره گیری از فکرخلاق و جوان به عنوان یکی از فرماندهان موفق در میدان رزم در عملیات‌های مختلف و به عنوان فرمانده لشکر کرمان فعالیت مستمر داشت.

حاج قاسم سلیمانی بعد از پایان جنگ هشت ساله برغم تحمل سختیهای فراوان همچنان در راه دفاع از اسلام و قرآن و مکتب عاشورا فعالیت نمود و با تولد داعش در جبهه مقاومت و مقابله با داعش به خوبی ایفای نقش کردند و با جانفشانی در سوریه و عراق به عنوان یکی از چهره‌های شاخص جهان اسلام مطرح شد.

شهید سلیمانی به عنوان فرمانده سپاه قدس خواب ارام را از دشمنان داخلی و خارجی ربوده بود تا آنجا که حتی نامش لرزه براندام دشمنان می انداخت.

هم‌اکنون جوانان کشوهای اسلامی به خصوص جوان عراق، سوریه، لبنان و ایران تحت تاثیر روحیات، افکار و رفتار این شهید قرار گرفته‌اند و این شهید بزرگوار در قلوب‌ مردم و جامعه به خصوص جوانان تاثیر عمیق گذاشته و از دل‌ها فراموش نخواهد شد.

امروز بیش از هرزمان دیگری جامعه و جوانان ما برای رسیدن به تمدن نوین اسلام و برافراشتن پرچم اسلامی نیاز به تربیت و الگو دارند، که شهید سلیمانی یکی از این الگوها است.

روحیه انقلاب ایثار، شجاعت، ابتکار، تدین و دانش، خودباوری و غیرت، پیشگامی و خداباوری به یکباره در شخصیت سردار سلیمانی جمع شده بود و  این شاخص‌ها باید به نسل جوان  با معرفی مکتب حاج قاسم، منتقل شود.

حاج ‌قاسم سلیمانی توانست آمریکا و اسرائیل را در منطقه شکست دهد و یکی از دلایل به شهادت رساندن ایشان نیز انتقام آمریکا از این شکست بود و شهادت حاج‌ قاسم سلیمانی به همه ثابت کرد دامنه مقاومت باید گسترش یابد.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان گفت: شهید سلیمانی به عنوان یک الگو مکتب برای تمام جهان اسلام بودو باید نام یاد این شهید بزرگوار در برنامه‌های گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس برجسته شود.

حجت اللاسلام احمد رضا غلامی افزود: شهادت حاج قاسم سلیمانی اهمیت مقاومت در جهان اسلام را بیشتر کرد و خون وی هیچ گاه پایمال نمی‌شود.

وی بیان کرد: شهید سلیمانی یکی از باشهامت‌ترین فرماندهان تاریخ به شمار می‌رفت که در سخت‌ترین نبردها همواره پیشتاز بود و در خط مقدم قرار داشت.

سرپرست فرمانداری بروجرد گفت: ایستادگی در برابر کفر و استکبار از ویژگی‌های بارز شهید سلیمانی بود.

احمد گودرزیان افزود: سردار سلیمانی از تفکرات و فلسفه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری تأثیر گرفته بود و همواره فرزندان شهدا و محرومان را مورد توجه و اهمیت بسیار قرار می‌داد، به طوری که خانواده‌ شهدا پس از به شهادت رسیدن سردار سلیمانی، احساس کردند پدر و برادر خود را از دست داده‌اند.

وی اضافه کرد: در تاریخ مقاومت همواره با پیروزی همراه بوده و ملت‌هایی که مقاومت می‌کردند، پیروز میدان بودند و شکست داعش حاصل مقاومت شهید سلیمانی بود.

وی افزود: سردار شهید سلیمانی و همراهان ایشان برای اعتلای اسلام به سوریه، لبنان و عراق سفر کردند و با اعتقادی راسخ و تبعیت از ولایت و برای کمک به مستضعفان، در برابر استکبار مقاومت کردند و با شجاعت، هسته اولیه مقاومت را در این کشورها به وجود آوردند.

سردار شهید حاج قاسم سلیمانی یکی از محبوب‌ ترین و اثرگذارترین چهره های انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت اسلامی بود که همواره خود را سرباز ولایت می‌دانست و تا لحظه شهادت در مسیر منویات رهبر معظم انقلاب گام برداشت.

اگر ایستادگی سردار دل‌ ها و جبهه مقاومت در برابر تکفیری ها از جمله داعش نبود بی‌ تردید با نزدیکی دشمنان به مرزهای کشورمان آسیبی اساسی وارد شده بود.

بدون شک حادثه تروریستی به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سلیمانی به عنوان سند جنایات تروریسم دولتی آمریکای جهان خوار و صهیونیسم بین‌ الملل به نشانه ضعف و زبونی آنان در برابر سرداران شجاع و سلحشور جبهه مقاومت اسلامی به ثبت خواهد رسید و درخت تنومند مقاومت اسلامی و تفکر الهی مقابله با افراط‌ گرایی و مبارزه با دشمنان اسلام در سایه خون این شهید گرانقدر مستحکم تر خواهد و جهان شاهد رویش و قد علم کردن هزاران حاج قاسم سلیمانی در برابر استکبار جهانی خواهد شد.

به گزارش ایرنا، صبح روز جمعه ۱۳دی‌ماه سال ۹۸ سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت  رسید

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =