دومین پروانه کاربرد نشان حلال در زنجان صادر شد

زنجان - ایرنا - مدیرکل استاندارد استان زنجان گفت: با اقدامات انجام گرفته دومین پروانه کاربرد نشان حلال در این استان برای فرآورده زعفران بسته بندی شده صادر شد.

داود کارگرزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: صلاحیت واحد تولیدی سوکام آریاسان در خصوص برخورداری و استفاده از پروانه کاربرد نشان حلال در کمیته علائم این اداره کل مورد بررسی قرار گرفت و اعضای کمیته با صدور پروانه کاربرد نشان حلال برای فرآورده زعفران بسته بندی شده با نام تجاری آترا سافرون و سوکام آریاسان موافقت کردند.

وی اضافه کرد: پروانه نشان حلال سندی است که به استناد آن به اشخاص حقیقی یا حقوقی اجازه داده می شود که برای یکسال از نشان حلال برای آن فرآورده استفاده کنند.

به گفته این مسوول، دریافت پروانه کاربرد نشان حلال مقدمات تسهیل و هموار شدن زمینه صادرات فرآورده های غذایی به کشورهای اسلامی را فراهم می کند.

مدیرکل استاندارد استان زنجان خاطرنشان کرد: براساس تبصره ۲ ماده هفت قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، سازمان ملی استاندارد ایران به‌عنوان تنها مرجع رسمی اعطای نشان حلال است که این پروانه را برای برخی از واحدهای تولید کننده متقاضی که شرایط لازم را داشته باشند، صادر می کند.

گفتنی است با توجه به اهمیت غذای حلال به ویژه در کشورهای مسلمان، در چند سال گذشته اولین پروانه کاربرد نشان غذای حلال در این استان به یک شرکت تعاونی طیور زنجان صادر شده بود.

بر این اساس واحدهایی که موفق به اخذ این نشان می شوند، این امکان برای آنان فراهم می شود که بتوانند در توسعه و صادرات غذای حلال به کشورهای مسلمان و کشورهای غیر مسلمان دارای جمعیت مسلمان بیش از گذشته فعال شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها