مهلت ارسال آثار به جشنواره فصلی مطبوعات ایلام تمدید شد

ایلام - ایرنا - رییس خانه مطبوعات ایلام گفت: مهلت ارسال آثار به سومین جشنواره فصلی مطبوعات محلی، پایگاه های خبری و اطلاع رسانی، نمایندگی رسانه های سراسری و خبرگزاری ها در استان ایلام تا ۲۰ دی ماه جاری تمدید شد.

سامی شهبازی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا پایان آذرماه بود که به منظور حضور هرچه بیشتر خبرنگاران تا ۲۰ دی‌ماه تمدید شد.

وی ادامه داد: این تاریخ آخرین تمدید در حوزه این جشنواره است و خبرنگاران دراین فرصت اعلامی آثار خود را به دبیرخانه و یا ارکان جشنواره ارسال کنند.

وی بیان کرد: این جشنواره برای سومین دوره ویژه مطبوعات محلی، پایگاه‌های خبری و اطلاع‌رسانی و نمایندگی رسانه‌های سراسری و خبرگزاری‌های در استان ایلام ویژه ۲ فصل تابستان و پاییز است.

شهبازی گفت: این جشنواره با هدف افزایش رقابت موثر و سازنده در تعالی و توسعه محتوایی آثار و تولیدات رسانه‌ای استان برای مشارکت و شرکت خبرنگاران و روزنامه‌نگاران استان، حمایت از تولیدکنندگان آثار رسانه‌ای، ارتقای کمی و کیفی آثار در بخش‌های مختلف، تلاش برای ارتقای کیفی و محتوای تولیدی رسانه‌های مکتوب و دیجیتال، کمک به توسعه فضای رسانه‌ای و ایجاد رقابت مثبت و افزایش انگیزه و خلاقیت رسانه ها برگزار خواهد شد.

وی زمینه‌های جشنواره را خبر، تیتر، سرمقاله و یادداشت، مقاله، گزارش، مصاحبه و گفت و گو، عکس و کاریکاتور، اینفوگرافی، گرافیک و صفحه آرایی، طنز و نقد عنوان کرد.

شهبازی همچنین محورهای جشنواره را توسعه استان و فرصت های سرمایه گذاری با نگاه ویژه به مزیت های نفت، گاز و پتروشیمی، گام دوم و انقلاب اسلامی، روند توسعه استان با نگاه به زیرساخت‌های ارتباطی و مواصلاتی و سرمایه‌گذاری، طبیعت و محیط زیست، آسیب‌های اجتماعی و نقش رسانه در پیشگیری و کنترل آن، دفاع مقدس، ایثار و شهادت، عفاف و حجاب، اربعین حسینی، ظرفیت‌ها و فرصت‌ها برای استان ایلام و معرفی پتانسیل‌های استان در حوزه گردشگری و همچنین بخش ویژه این جشنواره را اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی در زمینه کرونا برشمرد.

وی  گفت: آثار ارسالی باید از اول تیرماه ۹۹ تا ۳۰ آذرماه ۹۹ در یکی از مطبوعات محلی و سراسری، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری و اطلاع‌رسانی دارای پروانه انتشار، منتشر شده باشند.

رییس خانه مطبوعات ایلام با بیان اینکه شرکت‌کنندگان می‌توانند بدون محدودیت در بخش آزاد و نیز حداکثر سه اثر در سه زمینه در بخش ویژه در بخش‌های اعلامی به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند افزود: شیوه داوری آثار، ساختاری و مبنای بررسی رعایت اصول و شاخص‌های روزنامه‌نگاری خواهد بود.

بیش از ۲۰۰خبرنگار در استان ایلام فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها