شهادت سردار سلیمانی استیصال آمریکا و اسرائیل را آشکار کرد

قزوین-ایرنا-نماینده ولی فقیه در سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین گفت: اقدام جنایتکارانه وبزدلانه در به شهادت رساندن سردار سلیمانی، استیصال، ضعف و درماندگی آمریکا و اسرائیل را در برابر جبهه مقاومت اسلامی و عصبانیت آنان از پیروزی های پی در پی این جریان را در منطقه آشکار ساخت.

به گزارش روز شنبه ایرنا، همزمان با فرارسیدن نخستین سالروز شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یاران با وفای ایشان یکبار دیگر همه جای ایران صحبت از حماسه ها و مجاهدت های مثال زدنی این سردار رشید اسلام است.

حماسه ها، مجاهدت ها و تلاش هایی که امروز با عنوان "مکتب حاج قاسم" بیشتر ظهور و بروز کرده و هر کس می کوشد تا به نوبه خود بتواند شخصیت این سردار بزرگ اسلام را بیش از گذشته برای مردم ایران و جهان تبیین کند.

شخصیتی که در طول این سال ها حماسه های زیادی را برای موفقیت جبهه مقاومت، وحدت جهان اسلام، پیروزی بر جهان استکبار و مقابله با گروه های تکفیری-صهیونیستی انجام داد و امروز می توان آثار این اتفاقات را در سطح جامعه ایران و اسلام به راحتی مشاهده کرد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان قزوین به مناسبت فرارسیدن نخستین سالروز شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی برای بررسی میزان تاثیرگذاری این سردار رشید اسلام در جبهه مقاومت گفت وگویی را با حجت الاسلام علی معبودی نماینده ولی فقیه در سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین ترتیب داده که متن آن به شرح ذیل است.

ایرنا.نقش امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در تربیت مجاهدانی مانند سردار سلیمانی چیست؟

امام خمینی (ره) و مقام مظعم رهبری همواره مسیر پیامبران الهی را طی کرده و می کنند، در همین زمینه یکی از اقدامات اصلی پیامبران الهی پرورش شخصیتی مومن و شجاع در درون انسان ها بود که این ۲ رهبر انقلاب اسلامی این راه را به درستی انجام داده اند.

امام خمینی (ره) نقش ویژه ای را در تربیت جوانان و فرماندهان بزرگ دفاع مقدس داشت و توانست با پرورش شخصیت آنها باعث تاثیرگذاری بالای آنها در جنگ تحمیلی شود و امروز هم شاهد این هستیم که مقام مظعم رهبری تمام تلاش خود را برای به کارگیری از ظرفیت های جوانان و کمک به شکل گیری شخصیت آنان در راه حفاظت از انقلاب اسلامی انجام می دهد.

پس بنابراین در کم نظیربودن و بی نظیر بودن سردار سلیمانی و سردار سلیمانی ها، امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری نقشی ویژه و برجسته داشته اند.

ایرنا. نقش سردار سلیمانی در تقویت جبهه مقاومت و پیروزی این جریان در نبرد با با گروه های تروریستی و تکفیری-صهیونیستی چه بود؟

امام خمینی (ره) فرموده بودند باید جبهه ای به وسعت جهان اسلام تشکیل بدهیم که براساس همین سیاست و با هدف مقابله با شیطنت ها، توطئه ها و خباثت های آمریکا و اسرائیل و ایادی آنها علیه نظام جمهوری اسلامی ایران در منطقه، سازمانی به نام سپاه قدس راه اندازی شد و در دوران فرماندهی سردار سلیمانی به اوج شکوه، اقتدار و تاثیرگذاری خود رسید.

سردار سلیمانی و دیگر فرماندهان رشید اسلام که پرورش یافته مکتب امام خمینی (ره) بودند در شکل گیری و تقویت حزب الله موثر بودند و آن را به نقطه ای رساندند که امروز به عنوان یک نیروی نظامی، فرهنگی و سیاسی قوی و تاثیرگذار در لبنان فعالیت می کند و باعث بیرون راندن رژیم صهیونیستی از این کشور مسلمان شده است.

سردار سلیمانی همچنین در فلسطین نیروهای جهادی این کشور را سازماندهی و انسجام بخشید و باعث شد که همین نیروهای جهادی به گونه ای با رژیم صهیونیستی مبارزه کنند که این رژیم پس از ۴۸ ساعت اعلام آتش بس بدهد.

کمک به راه اندازی دفاع وطنی سوریه، ایجاد لشگر فاطمیون افعانستان، تیپ زینبیون پاکستان، انصارالله یمن، حشدالشعبی عراق و بسیاری از گروه های دیگر مقاومت در کشورهای مختلف از جمله مهم ترین اقداماتی بود که سردار سلیمانی در زمینه تقویت جبهه مقاومت کرد.

پس بنابراین جبهه مقاومت در دوران فرماندهی سردار سلیمانی از یک نهال تبدیل به درخت پربار و تنومند شد که ثمرات زیادی را تا به امروز به همراه داشته است.

ایرنا. نقش سردار سلیمانی در تقویت انسجام و وحدت جهان اسلام چه بود؟

سردار سلیمانی از منادیان وحدت در جهان اسلام بود و هر کشور مسلمانی که دچار مشکل می شد ایشان بلافاصله برای کمک رسانی به آن کشور عازم شده و خدمات گران بهایی را در این زمینه انجام داده اند.

به عنوان نمونه این شهید والامقام نه تنها از شیعیان در عراق و سوریه پشتیبانی می کرد بلکه در حمایت از فرقه ایزدی ها در عراق وارد شده و از جان و مال و ناموس آنها دفاع کرد.

ایشان در تقریب اندیشمندان اسلامی تحت فرماندهی مقام معظم رهبری هم خدمات ویژه و ارزشمندی را انجام دادند که آثار و برکات این خدمات تا سالیان زیادی باقی خواهد ماند.

ایرنا. ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی یکبار دیگر ضعف و افول آمریکا را نمایان کرد، این موضوع را چگونه تحلیل می کنید.

شهادت سردار سلیمانی تیر خلاصی بر ابر قدرت بودن آمریکا بود.و ضعف و زبونی مسوولان جنایتکار این کشور به ویژه ترامپ و ارتش تروریستی ایالات متحده را به نمایش گذاشت.

 ایشان به عنوان یک میهمان و مقام رسمی وارد عراق شده و آمریکا با حقارت و ذلت هر چه بیشتر با یک عملیات تروریستی ایشان را شهید کردند، این در حالی بود که شهید سلیمانی نقش اصلی و هدایت کننده را در بیرون راندن داعش و شکست این گروه تروریستی و خونخوار داشت، در حالی که آمریکا مدعی مبارزه با تروریسم بود، عامل اصلی بیرون راندن داعش را به شهادت رساند.

در واقع آمریکا از این که این سردار رشید اسلام که پرورش یافته مکتب انقلاب اسلامی بود و موفق به حذف داعش شده بود عصبانی بود چرا که آمریکا با کمک به ایجاد داعش می خواست اهداف پلید خود را در منطقه پیاده کند و شعار مبارزه با تروریسم آنها پوچ و توخالی بوده و هست.

این اقدام وحشیانه که ناشی از ضعف آمریکا بود نشان دهنده این است که ابر قدرت بودن آمریکا رو به افول است و آمریکایی ها دیگر در این منطقه باقی نخواند ماند و تمامی اقداماتی که آنها انجام می دهند از روی استیصال و درماندگی است.

در کنار آمریکا، رژیم صهیونیستی هم از لحاظ درونی بسیار وضعیت پیچیده ای را سپری می کند و دور خود را حصار کشیده است .

رژیم صهیونیستی مانند سلمان رشدی شده است که در یک زندان زندگی می کند و در حال احتضار است و مرگ آن هم بنا به فرموده مقام معظم رهبری نزدیک است.

ایرنا. حاج قاسم رفت اما مکتب او باقی مانده و هر روز بیشتر تقویت می شود، مکتب سردار سلیمانی دارای چه ویژگی هایی است؟

مکتب سردار سلیمانی همان مکتب اسلام و مکتب علوی و فاطمی است و ایشان برای گام برداشتن در این مسیر تلاش های زیادی کرد.

سردار سلیمانی یک انسان معتقد بود، به آخرت باور داشت و در مقابل خود، خدا و هم نوعان خود را همواره مسوول می دانست و به همین دلیل تمام عمر خود را در این مسیر صرف کرد و در این راه مجاهدت های فراوانی را انجام داد.

ایشان یک انسان ظلم ستیز بود، دنبال اجرای عدالت بود و با ظلم مقابل می کرد، دنبال ایجاد امنیت و آرامش در کشورهای اسلامی بود و برای این مهم جان خود را تقدیم کرد.

حاج قاسم دنبال زندگی اشرافی نبود، بلکه همواره دنبال این بود که یک زندگی راحت را برای مردم ایجاد کند  و خود او از کم ترین امکانات استفاده می کرد.

سردار سلیمانی به دنبال جذب حداکثری بود و تمامی تلاش خود را می کرد که حتی یک انسان گمراه هم در کشور و جهان اسلام وجود نداشته باشد، البته در مقابل ظالمان و مستکبران جهان هم با اقتدار و شجاعت ایستادگی و مقابله می کرد.

به صورت کلی ایشان زندگی خود را براساس نقشه دین تعیین کرده بود و به معنای واقعه کلمه مرد میدان بود.

ایرنا. وظیفه نسل امروز و مسوولان برای ادامه دادن راه سردار سلیمانی چیست؟

امروز مردم و مسوولان وظیفه دارند که مانند حاج قاسم عمل کنند، همانگونه که ایشان گره از مشکلات باز می کرد مردم و مسوولان هم همین اقدام را انجام دهند.

باید همانگونه که سردار سلیمانی خود را سپر ناامنی و اضطراب می کرد ما هم بتوانیم در این زمینه گام برداریم و اضطراب مردم برای یک زندگی راحت را کاهش دهیم.

مهم ترین دغدغه سردار سلیمانی رسیدن به تمدن اسلامی بود که برای رسیدن به این مهم از تمامی باند بازی ها، جناح بازی ها و سیاسی کاری ها فاصله می گرفت و به دنبال انقلاب اسلامی به معنای واقعی و درست خود بود، موضوعی که امروز هم باید به عنوان دغدغه مهم تمامی مسوولان قرار گیرد.

جذب حداکثری دغدغه مهم مقام معظم رهبری و سردار سلیمانی بود که همه باید به درستی در این زمینه گام برداشته و پایه های انقلاب اسلامی را تقویت کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها