۲۸ بیمار کرونایی در خراسان شمالی شناسایی شد

بجنورد - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته، منتهی به ظهر روز جمعه با شناسایی ۲۸ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹، شمار بیماران بستری در مراکز درمانی این استان به ۱۴۷ نفر رسید است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری این دانشگاه، دکتر سیداحمد هاشمی اظهار داشت: در این بازه زمانی سه نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان جان خود را از دست دادند.

به گفته وی این در حالی است که در ۲۴ ساعت پیش از آن هیچ بیمار کرونایی در استان فوت نکرده بود.  

دکتر هاشمی با اشاره به کاهش نسبی آمار مبتلایان کووید ۱۹ در استان، گفت: خوشبختانه اعمال محدودیتهای جدید در این زمینه موثر بوده است اما متاسفانه اخیرا مردم این امر را به معنای پایان خطر ابتلا به کرونا تلقی کرده و بعضا در استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تعلل می کنند.

وی با قدردانی از کسانی که با رعایت توصیه های بهداشتی با ستاد کرونا همکاری و همراهی می کنند، افزود: انتظار موکد ما از شهروندان تداوم استفاده از ماسک، محدود کردن حضور و شرکت در تجمعات و دورهمی های خانوادگی و پرهیز از رفت و آمد با وسایل حمل و نقل عمومی، حضور در پاساژها، نانوایی ها، بانک ها و ادارات است.

بنا بر اعلام دانشگاه علوم پزشکی در چهار روز هفته گذشته شمار فوتی های کرونایی خراسان شمالی صفر عنوان شده بود اما در سه روز دیگر بین ۲ تا پنج تن بر اثر این بیماری جان باخته اند.

شیوع ویروس کرونا در استان خراسان شمالی از ابتدای مردادماه قرمز اعلام شده بود که پس از اعمال محدودیت های جدید در آذرماه، به وضعیت نارنجی تغییر وضعیت داد و اکنون به جز بجنورد، که همچنان نارنجی است، دیگر شهرستانهای این استان زرد اعلام شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها