۱۲ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۵۵
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84169742
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۸ فلسطینی در تظاهرات علیه شهرک‌سازی زخمی شدند

تهران- ایرنا - منابع خبری روز جمعه گزارش دادند که ۱۸ فلسطینی در حمله نظامیان صهیونیست به تظاهرات علیه شهرک‌سازی‌ها زخمی شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری معا فلسطین، فلسطینیان معترض روز جمعه در شهرک "کفر قدوم" واقع در شرق شهر قلقیلیه در شمال کرانه باختری، علیه شهرک‌سازی و اشغال کرانه باختری تظاهرات کردند.

بنابراین گزارش، نظامیان صهیونیست با حمله به این تظاهرات، با پرتاب گاز اشک‌آور، بمب‌های صوتی و شلیک گلوله‌های پلاستیکی تلاش کردند تا معترضان را پراکنده کنند.

از سوی دیگر، نظامیان صهیونیست از فاصله نزدیک به گردن یک جوان فلسطینی در منطقه «مسافر یطا» واقع در جنوب الخلیل در کرانه باختری شلیک کردند.

بر اساس این گزارش، «هارون رسمی ابو عرام» (۲۴ ساله) زمانی که به همراه والدینش تلاش می‌کرد تا از مصادره ژنراتور برق خانواده خود از سوی نظامیان صهیونیستی جلوگیری کند، از فاصله بسیار نزدیک و از ناحیه گردن مورد اصابت گلوله جنگی قرار گرفت و به بیمارستان منتقل شد.

عملیات و تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین در حالی طی سال ۲۰۲۰ ادامه داشت که در این مدت روند شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی به صورت گسترده‌ای ادامه داشت.

در همین راستا، نماینده فلسطین در سازمان ملل متحد روز سه شنبه با ارسال نامه‌ای به دبیرکل این سازمان و رییس شورای امنیت خواستار مجازات رژیم صهیونیستی به علت تداوم شهرک سازی‌ها در اراضی فلسطینی شد.

براساس قطعنامه‌های سازمان ملل و شورای امنیت این سازمان هرگونه شهرک‌سازی در داخل مرزهای ۱۹۶۷ میلادی کرانه باختری غیرقانونی است.

شهرک سازی‌های رژیم اشغالگر قدس با وجود برخی محکومیت‌های بین المللی و برخلاف قطعنامه‌های سازمان ملل ادامه داشته و در چند سال اخیر افزایش یافته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

سرخط اخبار جهان