بودجه ‌بخش بهداشت و درمان لرستان ۹۸ درصد افزایش یافت

خرم‌آباد - ایرنا - رییس مجمع نمایندگان لرستان گفت: بودجه حوزه بهداشت و درمان در سال ۱۴۰۰ نسبت به امسال ۹۸ درصد افزایش یافت و در این راستا نیز به تعداد تخت‌های بیمارستان های استان اضافه خواهد شد.

یحیی ابراهیمی عصر جمعه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: امسال توانستیم برای اولین بار سد تاج امیر شهرستان دلفان را که مطالبه مردمی است در ردیف پروژه‌های ملی قرار دهیم.

وی افزود: این سد از سال ۹۶ متوقف شده بود و پنج میلیارد تومان اعتبار اختصاص داشت که تنها سه میلیارد تخصیص یافته بود.

وی ادامه داد: اکنون ۲۶ میلیارد تومان اعتبار به این سد تاج امیر اختصاص یافته که ۱۳ میلیارد آن تخصیص داده شد اکنون در اختیار آب نیرو می‌باشد.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بیش از ۶۰ میلیارد تومان از اعتبارات استانی برای سد تاج امیر اختصاص یافت و در صورت بهره برداری از این سد یک هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی نورآباد تحت پوشش آبیاری نوین قرار خواهد گرفت.

ابراهیمی  با اشاره به اینکه تخصیص آب ظلمی است که از ابتدای انقلاب به مردم لرستان وارد شده است، اضافه کرد: ۵۰ میلیون متر مکعب ذخیره آب، ۱۳ میلیارد متر مکعب خروجی آب و هشت و نیم میلیارد متر مکعب آب سهم لرستان می‌باشد اما نمی‌توانیم له اندازه کافی از این نعمت استفاده کنیم.

وی ادامه داد: میزان اراضی آبی در کشور ۴۶ درصد است که این رقم در لرستان ۲۳ درصد می باشد در حق لرستان ظلم شده و باید حق آبه عادلانه توزیع شود.

ابراهیمی گفت: پروژه هایی که اعتبارات استانی دارند در بودجه ۱۴۰۰ حدود ۱۰۰ درصد رشد داشته اما باید توجه کنیم که تورم هم افزایش داشته است.

ابراهیمی ادامه‌ داد: جناح بازی در لرستان موجب عقب افتادگی این استان شده و هیچگونه خروجی برای مردم ندارد و باید از تمام ظرفیت ها برای رشد و توسعه استان استفاده کنیم.

وی افزود: بودجه حوزه بهداشت و درمان در سال ۱۴۰۰ نسبت به امسال ۹۸ درصد افزایش داشته در در این راستا تخت‌های بیمارستان های استان اضافه شده است.

رئیس مجمع نمایندگان لرستان هنوز زیرساخت های لرستان پس از سیل ۹۸ بازسازی نشده است، گفت: برآیند خوبی بین نمایندگان لرستان وجود دارد و برای دیدار با وزرا تمامی اعضای مجمع حضور دارند و مطالبات پیگیری می‌شود.

ابراهیمی با بیان اینکه عقب ماندگی های لرستان ریشه تاریخی دارد، اظهار داشت: بخشی نگری به ضرر جامعه است و نباید تحت احساسات قرار بگیریم و باید به فکر تمام شهرهای استان باشیم نگاه بخشی نگری بسیاری از نمایندگان لرستان در ادوار گذشته به ضرر استان تمام شده است.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه ششم توسعه سهم درمان بیمار کمتر از ۳۰ درصد می باشد و در این راستا مصوب شد افراد کرونایی تمام تجهیزات شان تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت.

وی گفت: تهدید کرونا برای ما یک فرصت بود و توانستیم تجهیزات و امکانات خوبی را برای دوستان جذب کنیم همچنین در این راستا جذب پزشکان متخصص افزایش یافته است.

وی افزود: تمام افرادی که در کادر درمان به کرونا مبتلا شده و فوت شدند شهید محسوب می‌شود.

رئیس مجمع نمایندگان لرستان اضافه کرد: یکی از مطالبات مردمی لرستان شرکت پخش دارو میباشد که با پیگیری های انجام شده و اقدامات اولیه صورت گرفته و کار ساخت و ساز آن در شهرستان الشتر آغاز خواهد شد.

ابراهیمی ادامه داشت: ۲ میلیارد تومان اعتبار برای خرید داروهای داروخانه هلال احمر اختصاص یافت و باید مکانی برای ایجاد این داروخانه فراهم شود.

وی گفت: لرستان از داشتن پایانه صادراتی محصولات کشاورزی رنج می برد و محصولات پس از برداشت مکانی برای فروش صادراتی ندارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها