استاندار خراسان رضوی بر تکمیل پروژه‌های شهری تاکید کرد

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی بر تکمیل سریع‌تر پروژه‌های شهری تاکید کرد و گفت: رویکرد ما کمک به شهرداری‌ها و تجهیز آن‌ها با استفاده از راهکارهای قانونی و ارائه تسهیلات است.

به گزارش استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان روز جمعه در نشست کاری شهرداران استان به ارتباط نزدیک با مدیران حوزه شهری و شهرداران اشاره کرد و افزود: تمرکز بیش از اندازه بر تبیین مسائل و نبود ارائه راهکارهای عملی یکی از مشکلات مهم است و یافتن راه حل‌های جدی و کارآمد در حل مسائل شهری باید در دستور کار قرار گیرد.
وی با اشاره به کاهش منابع مالی شهرداری‌ها و شرایط کرونایی ادامه داد: با وجود این شرایط، خدمات شهرداری‌ها به مردم باید تداوم پیدا کند و بر اساس ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در استان برنامه‌ریزی شود و همه مردم باید از خدمات شهرداری‌ها بهره‌مند گردند.
استاندار خراسان رضوی بهره‌برداری از معادن غیر فلزی توسط شهرداری‌ها را امکان پذیر دانست و گفت: شهرستان‌های ما ظرفیت‌های بالقوه بسیار خوبی به ویژه در حوزه گردشگری، بوم‌گردی و مراکز تفریحی دارند و مسوولان باید حوزه اقتصادی را در دستور کار خود قرار دهند.
وی شهرداری‌ها را پیشانی فعالیت‌های توسعه شهری دانست و افزود: لازمه تحول و تغییر در شهر، نگاه ویژه‌ به پروژه‌های شهری است.
معتمدیان با تاکید بر پایش و تفکیک اولویت‌ها در حوزه شهری ادامه داد: رعایت ضوابط و قوانین باید همواره در دستور کار شهرداری‌ها قرار گیرد.
وی همچنین به مدیریت ویروس کرونا در استان اشاره کرد و گفت: به ‌رغم همه محدودیت‌های اجتماعی، اقتصادی و مذهبی، وضعیت استان در شرایط بسیار مطلوب قرار گرفته و آمار ابتلا به این ویروس به شدت کاهش پیدا کرده است.
استاندار خراسان رضوی تشکیل کمیته اقتصادی را یکی از تصمیمات این نشست دانست و افزود: خدمات شهرداری‌ها عام المنفعه است و همه مردم باید از خدمات شهرداری بهره‌مند ‌شوند و مشکلاتشان نباید به نارضایتی تبدیل شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها