روند اجرایی نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی سیریک به کندی پیش می‌رود

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان بر بکارگیری تمام توان و تقویت ابزار لازم برای سرعت بخشیدن به روند اجرایی پروژه نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی سیریک که به کندی پیش می‌رود، تاکیدکرد.

فریدون همتی جمعه شب در بازدید از نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی سیریک، ضمن گلایه از روند کند اجرایی این پروژه ملی افزود: با بکارگیری تمام توان و از طریق تقویت ابزار لازم باید روند اجرایی این طرح شتاب بیشتری داشته باشد.
وی بیان داشت: همچنین پیگیری لازم در راستای رفع موانع پیش روی سرعت بخشی در مرحله اجرای این طرح مهم، در سطح استانی و ملی انجام خواهد شد. 
استاندار هرمزگان، هر یک از واحدهای این نیروگاه را دارای ظرفیت تولید ۳۵۰ مگاوات عنوان کرد و اظهارداشت: اعتبار این طرح ۱.۴میلیارد یورو بوده که از این میزان ۸۵ درصد یعنی ۱.۲ میلیارد یورو توسط طرف روسی و مابقی از منابع داخلی دولت تامین خواهد بود. 
وی افزود: ۷۰درصد این قرارداد سهم طرف غیرایرانی و ۳۰ درصد سهم شرکت‌های ایرانی است که از توانمندی شرکت‌های داخلی استفاده می‌شود. 
عملیات اجرایی نیروگاه بخار ۱۴۰۰مگاواتی و پُست فشار قوی بلافصل آن با تامین مالی (فاینانس) دولت روسیه اسفند ۹۵ در روستای کرپان سیریک هرمزگان آغاز شد.
نیروگاه بخار ۱۴۰۰ مگاوتی سیریک در ۱۴۰ ﮐﯿﻠﻮﻣﺘﺮی ﺷﺮق ﺷﻬﺮﺳﺘﺎن ﺑﻨـﺪرﻋﺒﺎس و ۳۰ ﮐﯿﻠﻮﻣﺘﺮی ﺟﻨـﻮب ﺷﻬﺮﺳﺘﺎن ﻣﯿﻨﺎب در ساحل دریای عمان ساخته می‌شود.
استان هرمزگان هم اکنون دارای سه نیروگاه تولید برق است که با بهره‌برداری از نیروگاه سیکل ترکیبی بندرعباس و نیروگاه سیریک تعداد آن‌ها به پنج واحد افزایش می‌یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =