آمادگی صندوق نوآوری و شکوفایی برای تکمیل فب ملی میکرونانو الکترونیک

تهران- ایرنا- رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در بازدید از «فب ملی میکرونانو الکترونیک» در پارک فناوری پردیس از آمادگی این صندوق برای تکمیل این پروژه بزرگ خبر داد.

فب مکانی است که می‌توان نمونه‌های اولیه را مبتنی بر طراحی‌های الکترونیک در رابطه با آی سی (IC) ها،‌ مدارهای مجتمع و سایر قطعات میکرو و نانو الکترونیک تولید کرد و همین طور به صورت نیمه صنعتی در صورت نیاز می توان قطعات میکرو نانو الکترونیک را در تیراژ نسبتاً متوسط تولید کرد.

اولین «فب ملی میکرو نانو الکترونیک» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی راه‌اندازی شده است. 

راه‌اندازی «فب‌» ها بسیار گران‌ قیمت‌ هستند و به همین دلیل کشورها به دو دسته کشورهای دارای فب و کشورهای فاقد فب تقسیم شده‌اند. بر این اساس ایجاد «فب» ها در کشور تحول بزرگی در صنعت میکرو نانو الکترونیک ایجاد می‌کند.

به گزارش روز جمعه صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی وحدت در حاشیه بازدید از پارک فناوری پردیس در مورد طرح «فب ملی میکرو نانو الکترونیک» گفت: این طرح که با تجهیزات کاملا بومی برای انجام تحقیقات و تولید محصولات در حوزه میکرونانوالکترونیک راه‌اندازی شده، نشانه خودباوری جوانان و پیشرفت کشور در حوزه علم و فناوری است. این «فب» با تجهیز ۳۰ دستگاه ساخت داخل و با توانمندی متخصصان کشور و شرکت‌های دانش بنیان طراحی و ساخته شده است.

وی اعلام کرد که صندوق نوآوری آمادگی دارد تا انواع خدمات خود را در حوزه‌های مختلف اعم از تسهیلات، سرمایه‌گذاری، ضمانت‌نامه و توانمندسازی در اختیار این پروژه بزرگ ملی قرار دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش