امام جمعه شهرکرد: شهید سلیمانی عمر خود را هزینه جامعه و مردم کرد

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد مردم‌داری را از مهمترین ویژگی‌های سردار سلیمانی دانست و گفت: شهید سلیمانی همه عمر خود را هزینه جامعه و مردم کرد.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام در پیام جمعه این هفته که جایگزین خطبه‌های نماز جمعه در دوران شیوع کرونا شده است با گرامیداشت سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی به ابعاد فردی، سیاسی و اجتماعی زندگی این سردار سرافزار اسلام اشاره کرد و افزود: از آنجاکه شهید سلیمانی همه عمر خود را هزینه جامعه و مردم کرده است می‌توان گفت که این مرد بزرگ زندگی فردی نداشته و همواره در خدمت جامعه‌ و اهداف دین اسلام حرکت کرده است.

وی ادامه داد: در زندگی سیاسی هم نگاهی بر این مرد حاکم بود بطوریکه حکومت را تنها از آن خدا، پیامبر و اولیاء خدا می‌دانست و ادامه‌دهنده این راه را در دوران غیبت ولی فقیه می‌دانست و انقلاب اسلامی را هم با همین نگاه استحکام بخشید و به عنوان یک انقلابی برجسته در همه عرصه‌ها حاضر شد.

امام جمعه شهرکرد، مکتب سلیمانی را میراث ارزشمند سردار قاسم سلیمانی دانست و تصریح کرد: عمل صالح، اخلاق نیکو، تقوا، عشق به امام و رهبری و ولایت فقیه، باور توحیدی، اخلاص، وحدت‌آفرینی و روحیه جهادی که نمونه آن را در کمک به اقشار آسیب دیده در سیل خوزستان دیدیم از جمله ویژگی‌های مکتب سردار سلیمانی است که بی‌شک سلیمانی‌های متعددی در این مکتب پرورش داده می‌شوند و این مسیر و مکتب تداوم خواهد داشت.

نکونام ادامه داد: امروز جوانان کشور در این مکتب در حرکت هستند و تلاش می‌کنند تا هرچه بیشتر خود را به سردار سلیمانی نزدیک کنند و دشمن در خیال خام خود فرو رفته بود که اگر شهید سلیمانی را از ما بگیرد کار تمام شده بلکه تازه آغاز نقش‌آفرینی راه و مکتب نورانی شهید سلیمانی است.

وی در ادامه به ماجرای کشف حجاب در ۱۷ دی ۱۳۱۴ اشاره کرد و گفت: این اقدام از فتنه‌های مهم دشمن در زمان رضاشاه بود.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: کشف حجاب فتنه‌ای است که از ابزارهای مهم دشمن برای سست کردن بنیان جامعه ایمانی و توحیدی به شمار می‌رود اما زنان و مردان مومن این فتنه را شناختند و اجازه ندادند بر جامعه حاکم شود و در زمان حاضر نیز باید نسبت به چنین فتنه‌هایی هوشیار بود.

نکونام در ادامه با گرامیداشت دهه بصیرت و ضرورت فتنه‌شناسی در هر دوران و عصری، خاطرنشان کرد: برای مقابله با فتنه‌ها باید فتنه‎شناس باشیم و این را باید بدانیم که تا راه انقلاب اسلامی ادامه دارد فتنه هم هست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها