رسانه‌ها در تامین امنیت مکمل نیروی انتظامی هستند

کرمانشاه- ایرنا- رییس پلیس فتا استان کرمانشاه با اشاره به اینکه مدیریت رفتار در فضای مجازی یک اصل فراموش نشدنی است، گفت: رسانه‌ها امروز به‌عنوان مکمل نیروی انتظامی و ایجادکننده امنیت در سطوح مختلف آن اعم از فردی، ملی، بین‌المللی و جهانی به شمار می‌روند.

به گزارش روز جمعه ایرنا؛ سرهنگ علی عباسی کسانی در نشست با فعالان فضای مجازی به صورت مجازی، با همکاری روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با اشاره به اهمیت این عرصه، افزود: رسانه‌ها در کنار دیگر نهادهای سازنده طرز تفکر جامعه نقش عمده ای ایفا کرده و افکار، عقاید و نگرش‌های جدید را از طریق ارایه درست و یا نادرست مطالب در میان افراد جامعه منتشر می‌کنند و به نوعی، قادرند یک طرز تفکر عمومی در جامعه ایجاد کنند.  

این مقام انتظامی ادامه داد: رسانه‌ها به عنوان یکی از اصلی‌ترین وسایل ارتباطی در تامین و حفظ امنیت به خصوص امنیت اجتماعی اهمیت به سزایی دارند، با توجه به اینکه نیروی انتظامی به عنوان عنصر اصلی برقراری نظم و امنیت در جامعه ایفای نقش می‌کند، رسانه ها به عنوان پل ارتباطی بین جامعه و پلیس محسوب شده و در حقیقت زبان گویای مردم هستند.

سرهنگ عباسی کسانی با اشاره به اینکه رسانه‌ها یکی از عوامل و ابزارهای مهم جامعه‌پذیری و فرهنگ‌پذیری هستند، گفت: رسانه نه تنها به مسیر ارتباطی، که فراتر از آن، به اصل پیام بدل شده است.

وی در ادامه تاکید کرد: اصحاب رسانه باید در ارتقاء سواد رسانه‌ای کوشش کنند و محتواهایی را که منبع موثقی ندارد قبل از انتشار بررسی نمایند و از دامن زدن به بحران ها و اختلافات بین ملت‌ها و فرهنگ‌ها پرهیز کنند.

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir مرجعی کامل از اخبار، اطلاعات و آموزش‌های سایبری بوده و کاربران با مراجعه به آن می‌توانند راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند، همچنین در صورت نیاز می‌توانند گزارش موارد مشکوک را در سامانه پاسخگویی به فوریت‌های سایبری با همکاران ما در میان بگذارند.

سرخط اخبار استان‌ها