خدمت خالصانه به مردم راه خنثی سازی توطئه‌های دشمن است

اهواز - ایرنا - فرمانده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان گفت: باید با خدمت خالصانه به مردم توطئه‌های دشمن را برای ناامید کردن جامعه خنثی کرده و از این مقطع ناهموار عبور کنیم.

به گزارش ایرنا سرتیپ پاسدار حسن شاهوارپور روز جمعه در آیین گرامیداشت نخستین سالروز شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی المهندس در سرسرای فجر سپاه استان در اهواز اظهار داشت: دشمنان در سال‌های سخت انقلاب اسلامی و در روزهای اول دوره ظهور و بروز جریان‌های نفاق و گروهک های تا دندان مسلح به پشتیبانی استکبار قصد ساقط کردن نظام و انقلاب را داشتند.

وی افزود: در آن روزها هیچ خبری از انسجام دولت و نیروهای مسلح نبود اما فرماندهانی نظیر سردار محسن رضایی در کنار امام خمینی(ره) در سازماندهی، آموزش و تربیت نیروی انقلابی بسیج و سپاه تلاش های شبانه روزی داشتند که حاصل این تلاش ها بزرگمردانی چون سپهبد شهید سلیمانی و شهید باکری و شهید علی هاشمی بود.

فرمانده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان گفت: سال ها است که از چشمه جوشان نهاد مقدس بسیج و سپاه، ملت ایران از آسایش و امنیت برخوردارند.

وی بیان کرد: با توجه به مشکلاتی که در خوزستان وجود دارد، بسیجیان به تبعیت از رهبر معظم انقلاب در عرصه‌های مختلف حضوری پررنگ دارند و از ابتدای شیوع ویروس کرونا در بخش مردم یاری و جمع آوری کمک های مومنانه بیش ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال کمک جمع آوری و بین نیازمندان توزیع شد.

سرتیپ پاسدار شاهوارپور گفت: نیروهای بسیج و سپاه  همچنین در حوزه های مختلف نظیر تهیه جهیزیه و بسته های بهداشتی نیز تلاش داشتند و ۲۲ رده اقشاری سپاه استان همگی در راستای این حرکت های مهم و اساسی پای کار بودند.

وی تصریح کرد: در کنار این موضوع در بحث رسیدگی های درمانی نیز حضور جهادگران و طلاب برای کمک به پزشکان و پرستاران از دیگر خدماتی بود که انجام شد که  غسل و دفن جانباختگان ویروس کرونا از دشوارترین این کمک ها بود.

فرمانده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان گفت: همچنین طرح شهید سلیمانی از هفته بسیج به صورت محله محور آغاز شده و در سه محور اجرا می شود.

وی بیان کرد: در این طرح افراد  مبتلا از بین خانواده ها شناسایی و اگر شرایط منازل مهیا بود در خانه بستری می شوند و اگر شرایط مناسب نبود ، مبتلایان به نقاهتگاه ها و یا بیمارستان منتقل می شوند.در کنار این طرح نیز بسته های معیشتی و بهداشتی بین خانواده ها توزیع می شود. 

سرتیپ پاسدار شاهوارپور گفت: در حوزه محرومیت زدایی نیز همواره تلاش های خوبی صورت گرفته و  اکنون تمرکز ما بیشتر بر روی محلات محروم به صورت نقطه ای و همه جانبه است؛ مناطق عین ۲، منبع آب، کوی آسیاباد و در حاشیه شهر اهواز در اولویت قرار گرفت.

وی افزود: در سربندر نیز قرارگاه امام علی (ع) راه اندازی شد و تاکنون بیش از چهار هزار منزل آسیب دیده شناسایی شده و در حال بازسازی است؛ در منطقه احمد فداله دزفول نیز بیش از ۲۰ کیلومتر جاده سازی آغاز شده است.

آیین گرامیداشت نخستین سالروز شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس عصر جمعه با حضور سرلشکر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام،  جمعی از فرماندهان سپاه و اقشار مختلف بسیج استان در سرسرای امام خامنه ای مجتمع فجر اهواز برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها