امام جمعه نجف: با ترور شهیدان سلیمانی و المهندس خون دو ملت در هم آمیخت

بغداد –ایرنا- امام جمعه نجف اشرف گرامیداشت یاد و خاطره شهید«حاج قاسم سلیمانی» فرمانده پیشین نیروی قدس و «حاج ابومهدی المهندس» معاون سازمان الحشد الشعبی عراق را به معنای حرکت در رکاب آنها دانست و گفت که یادبود آنها به این معنی است که جمهوری اسلامی ایران در کنار عراق ایستاد و خون دو ملت در هم آمیخت.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام «صدر الدین قپانچی» امام جمعه نجف اشرف در خطبه های امروز خود گفت: باید سال جدید (میلادی) سال شکست و غلبه بر شرارت و سرکرده آن یعنی ترامپ باشد.

وی نخستین سالگرد گرامیداشت شهادت سپهبد سلیمانی فرمانده پیشین نیروی قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق گفت: جهان در آغاز سال گذشته شاهد جنایت علنی علیه فرماندهان عملیات پیروزی (بر گروه تروریستی) داعش بود و سال جدید باید سال شکست شرارت و آگاهی و هوشیاری ملت ها درخصوص پستی و وحشیگری استکار جهانی و سال پایان هرج و مرج و تودیع ترامپ به عنوان سرکرده شرارت در جهان باشد.

قپانچی تصریح کرد: گرامیداشت یاد و خاطره فرماندهان عملیات پیروزی به معنای حرکت در مسیر آنها است که مسیر جانفشانی و وفاداری به میهن به شمار می رود. این یادبود همچنین به معنای سربلندی، عزت و سرافرازی و تسلیم نشدن است.

وی یادآورشد: یادبود آنها به این معنی است که جمهوری اسلامی ایران در کنار عراق ایستاد و دو ملت به هم پیوند خوردند و خون ها به هم آمیخته شد. این یادبود همچنین بیانگر بزرگی جنایتی بود که آمریکا مرتکب شد.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه هشت نفر دیگر از همرزمانشان بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور مستقیم «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با شلیک راکت از پهپادهای ارتش این کشور، به شهادت رسیدند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به  این اقدام تروریستی کاخ سفید، بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه چندین فروند موشک بالستیک را به سمت پایگاه آمریکایی «عین‌الاسد» در استان «الانبار» عراق شلیک کرد.

در پی این موشک باران، پنتاگون در چندین مرحله و به صورت تدریجی اعلام کرد که تعداد ۱۱۰ نفر از نیروهای آمریکایی حاضر در پایگاه عین الاسد دچار آسیب مغزی شده و تحت درمان قرار گرفته‌اند.

این جنایت پلید آمریکا علیه فرماندهان شهید سلیمانی و المهندس سبب شد که نمایندگان منتخب مردم عراق در پارلمان این کشور مصوبه اخراج نیروهای بیگانه از کشورشان را تصویب کنند تا مرحله دیگری از مبارزه مردم عراق علیه اشغالگری آمریکا آغاز شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار جهان