امام جمعه شاهرود: مراقب سرمایه‌های کشور باشیم

شاهرود – ایرنا – امام جمعه شاهرود با بیان این که مردم قدردان تلاش نیروهای امنیتی هستند، گفت : از دست دادن سرمایه‌های بی نظیر نظام اسلامی جبران ناپذیر است ،

به گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس امینی در خطبه های این هفته جمعه در حسینیه اعظم مدرسه قلعه این شهر که با رعایت دستورالعمل های بهداشتی مبارزه با ویروس کرونا برگزار شد، افزود: مواظبت از افراد تاثیر گذار انقلاب ، دانشمندان و مفاخرباید جدی گرفته شود.

وی با اشاره به چهلمین روز شهادت شهید محسن فخری زاده  ، تاکید کرد: دانش ، غیرت و همت بالای ایرانیان پایان‌پذیر نیست.

وی سیزدهم دیماه سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی ، ابو مهدی المهندس و همرزمانشان را دارای ابعاد وسیعی برای کشور منطقه و آزادیخواهان عالم برشمرد.

امام جمعه شاهرود دشمن شناسی ،زمان شناسی ، هدف شناسی ، کاردانی در حوزه های دیپلماسی ، نظامی و علمی را از ویژگی های مهم سردار دل‌ها برشمرد که منش وی را به یک مکتب تاثیرگذار در دنیا تبدیل کرد.

به گفته وی ، مردم و مسوولان نظام باید در این شرایط خاص وحدت و انسجام رادر مقابل دشمنان حفظ کنند و در مسایل کلان ملی یک سخن باشند 

امینی با بیان اینکه گاهی اوقات حرف های دشمن شاد کن از برخی مسوولان شنیده می شود  ، تاکید کرد: مجلس ،دولت و قوه قضاییه با وحدت و انسجام حرف بزنند تا دشمنان برداشت مورد نظرشان را نکنند.

امام جمعه شاهرود گفت: حرف های دوپهلو فایده ای ندارد ، نگذارید با این گونه حرف ها کام مردم تلخ شود.

امینی با اشاره به جابجایی فرماندار شاهرود گفت : فرماندار این شهرستان بزرگ باید هرچه سریعتر انتخاب و تعیین تکلیف شود.

وی با قدر دانی از نادر فخری که حدود یکسال فرماندار شاهرود بود، از زحمات ابوطالب جلالی نیز بعنوان سرپرست فرمانداری ویژه این شهرستان تقدیر کرد.

خطیب جمعه شاهرودگفت: در تریبون نماز جمعه از وزیر کشورمی خواهم برای مشکلات اقتصادی ، فرهنگی و انتخابات پیش رو  به داد شهرستان ما برسید. 

فرماندار سابق شاهرود از حدود ۲ ماه پیش به عنوان فرماندار سمنان معرفی شده و فرمانداری ویژه شاهرود اکنون به صورت سرپرستی اداره می‌گردد.

امینی افزود: باید شهرستان بزرگ شاهرود فرماندار داشته باشد هرچند که سرپرست فعلی نیز زحمات زیادی می کشد و ما هم کمک می کنیم.

امام جمعه شاهرود افزود: طولانی شدن این مهم معنا ندارد و به خدمات ، فرهنگ و اقتصاد لطمه می‌زند.

خطیب جمعه شاهرود گفت : از وزیر کشور خواهش می کنیم در انتخاب فرماندار جدید منافع ، نیاز و مصالح مردم را در نظر داشته باشد.

وی اجرای  سند تحول قضایی در گام دوم انقلاب از سوی قوه قضاییه را باعث ایجاد بارقه امید در دل مردم دانست و ادامه داد: مردم هنوز از کیفیت ، کمیت و اطاله دادرسی ها گلایه دارند.

امینی با بیان اینکه قضات و کارکنان دستگاه قضایی زحمات فراوانی برای مردم می‌کشند ، تاکید کرد: تسریع در این روند خواست مردم است.

وی به نهم دیماه و حضور با معرفت مردم و تبعیت از تدابیر هوشمندانه رهبر معظم انقلاب در گذر از فتنه ۸۸ و ۱۷ دی ماه سالروز کشف حجاب رضاخانی  ، ۱۹ دیماه سالروز قیام خونین مردم قم و تاثیر آن در به ثمر رسیدن انقلاب نیز اشاره کرد.

امینی با بیان اینکه فاطمه زهرا (س) چهره نفاق را افشا کردند، ادامه داد: قبر مخفی ایشان نیر افشا کننده جهره نفاق تا امروز است.

تا پیش از امروز به مدت ۱۳ هفته نمازجمعه در شاهرود به خاطر همه‌گیری  ویروس کرونا برگزار نمی‌شد ، به همین دلیل امام جمعه شاهرود خطبه‌های جمعه را بصورت مجازی بیان می‌کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha