امام جمعه کنگاور: راز محبوبیت شهید سلیمانی اخلاص او بود

کرمانشاه- ایرنا- امام جمعه کنگاور گفت: اخلاص و صداقت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی باعث محبوبیت و ماندگاری او شد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی محمد لروند در خطبه های نماز جمعه این هفته کنگاور اظهار داشت: سردار سلیمانی دارای شاخص‌هایی است که مقام معظم رهبری نیز در فرمایشات خود به این موضوع اشاره کرده‌اند.
وی ادامه داد: ولایت پذیری در وجود سردار سلیمانی موج می‌زد و ارادت قلبی به حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا سلام الله علیها داشت و هر ساله در ایام فاطمیه برای مادر سادات مراسم روضه خوانی می گرفت.
خطیب جمعه کنگاور افزود: سردار سلیمانی تا آخرین نفس در تبعیت و اطاعت از مقام معظم رهبری ایستاد و به دنبال ادای تکلیف دینی خود به شهادت رسید.
حجت الاسلام لروند اظهار داشت: شهادت مسیری است که انسان را به رضوان الهی می رساند و رمز جاودانگی و ماندگاری یک شهید فضایلی است که در وجود او قرار دارد و شهید سردار سلیمانی در پرتو اخلاص، نام و آوازه‌اش جهانی شد.
وی ضمن اشاره به مناسبت‌های ایام از جمله سالروز کشف حجاب توسط رضاخان، شهادت شهید علم‌الهدی در هویزه، ابلاغ نامه امام خمینی (ره) به گورباچف، قیام خروشان مردم در نهم دی‌ماه، یکی از راه‌های مهم تحصیل تقوا را ایمان قوی به خداوند، فهم دقیق از مبانی دینی و بصیرت و درک عمیق نسبت به حوادث و اتفاقات روزگار، مقاومت و رشادت برای دفاع از ولایت و ایثار جان در این مسیر عنوان کرد.
امام جمعه کنگاور با اشاره به مقاومت بانوان مسلمان و متعهد ایران در برابر کشف حجاب رضاخانی که نشات گرفته از ایمان قوی و فهم دقیق و درک عمیق از حوادث بود، بیان کرد: امروز هم باید نسبت به توطئه‌های دشمنان برای تغییر هویت ما، ترویج فساد اخلاقی و حاکمیت‌بخشی به فرهنگ منحط غربی که از سوی ماهواره ها در حال ترویج است، هوشیار باشیم.
صبحگاه جمعه ۱۳ دی ‌ماه ۱۳۹۸ سردار قاسم سلیمانی در حمله هوایی نیروهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.
در این حمله همراه با سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس، فرمانده حزب الله عراق و قایم مقام بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و شمار دیگری از رزمندگان عراقی به شهادت رسیدند.
این حمله به دستور مستقیم دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا صورت گرفت.  

سرخط اخبار استان‌ها