سردار سلیمانی سپر امنیت ایران اسلامی بود

کرمانشاه- ایرنا- امام جمعه پاوه گفت: سردار حاج قاسم سلیمانی سد محکمی در مقابل تندروی‌های افراطی مانند داعش و سپر امنیت ایران اسلامی بود.

ماموستا ملاقادر قادری در خطبه های نماز جمعه این هفته پاوه افزود: شهادت سردار سلیمانی به دست آمریکای جنایتکار از بزرگترین رویدادهای تلخ سال گذشته میلادی بود.
وی تصریح کرد: ترامپ با اقدام خبیثانه ای که انجام داد آبروی دموکراسی را بر باد داد و شکست و ذلت خود را تضمین کرد.
امام جمعه پاوه اظهار داشت: سردار سلیمانی شخصیتی شجاع و مردمی داشت و حامی مردم مظلوم کشورهایی مانند عراق و فلسطین و کشورهایی بود که مورد طمع داعش قرار گرفته بودند.
ماموستا قادری ادامه داد: در سال گذشته میلادی شاهد چندین رویداد ناگوار برای دنیای اسلام بودیم که شیوع بیماری کرونا و افزایش مرگ و میر و تبعات اقتصادی و اجتماعی، تعطیلی حج و پیمان دوستی کشورهای امارات، بحرین، سودان و مغرب با رژیم صهیونیستی از جمله این رویدادها بود.
وی اضافه کرد: امروز روز اول سال جدید میلادی است و با رصد اخبار از منابع مختلف خبری، شاهد برگزاری جشن و شادی در سراسر دنیا هستیم که علت این همه سرور و شادی در این زمان که مردم گرفتاری های بسیار دارند مشخص نیست.
امام جمعه پاوه با بیان اینکه ساکنان کره زمین سالی پر از مصیبت و مشقت را پشت سرگذاشتند، گفت: چین یک میلیون مسلمان را در یک اردوگاه به اسارت گرفته و آنها را آزار می دهد و در افغانستان که ۲۰ سال است درگیر جنگ و خونریزی است برگزاری جشن میلادی چه نتیجه ای برای مردم آن دارد.
وی افزود: در برج خلیفه دبی میلیاردها دلار صرف جشن سال جدید میلادی شد؛ این چه جشنی است!؟ آیا جشن کشتار مردم مظلوم یمن است!؟
وی اظهار داشت: در اقلیم کردستان نیز جشن آغاز سال جدید میلادی از ایتالیای پاپ نشین بیشتر نمود داشت و این در حالی است که در کردستان عراق ده ها مشکل وجود دارد.
خطیب جمعه پاوه اضافه کرد: ازدیاد و بقای نسل ها، انتقال عادات و روش و فکر و تعاون و همکاری از جمله فلسفه ازدواج است که باید آن را بسیار ساده قلمداد نکنیم.
ماموستا قادری بیان کرد: زن و مرد مکمل همدیگر هستند اما متاسفانه امروز شاهد کثرث طلاق و از هم پاشیدن خانواده ها به دلایل مختلف هستیم که این مهم مایه نگرانی است.
وی با بیان اینکه زن کالا نیست و زنان؛ مادران و خواهران و دختران ما هستند، ادامه داد: آثار و نتایج طلاق و جدایی خانواده ها در نزد پروردگار بسیار مذموم است که باید بدانیم نکاح، میثاق و پیمان است و یک معامله نیست.  

سرخط اخبار استان‌ها