آشنایی مشترکان با مزایای "برق امید" و تشویق به مصرف بهینه در فارس

شیراز-ایرنا- فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شرکت توزیع برق استان فارس گفت: همزمان با سالروز شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی (سیزدهم دی ماه) ۳۰ گروه عملیاتی در این استان با برگزاری رزمایش "مرد میدان" با حضور خانه به خانه، مشترکان را با "برق امید" و مزایای آن آشنا می‌کنند. 

مجتبی پارسایی، روز جمعه افزود: این رزمایش در راستای عمل به فرمایش رهبر فرزانه انقلاب در خصوص مواسات و کمک مومنانه و با تاسی از سیره و اخلاق سردار دل‌ها شهید سلیمانی در کمک رسانی به جامعه انجام می‌شود، 

وی بیان داشت: در قالب این رزمایش، این ۳۰ گروه عملیاتی که متشکل از ۳۰۰ نیروی بسیجی است، آن دسته از مشترکان برق خانگی را که می‌توانند بر اساس طرح ملی "برق امید" از مزیت تخفیف کامل هزینه برق مصرفی برخوردار شوند، در سراسر این استان شناسایی می‌کنند و پس از مراجعه به در منزل آنان، راهنمایی‌های لازم را به آنها ارائه خواهند کرد.

پارسایی اضافه کرد: در موارد متعدد مشاهده شده است که مشترکان بخش خانگی در این استان مشمول تخفیف‌های برق امید هستند، اما آنها اطلاعی از این مورد ندارند.

وی اظهار داشت: این دسته از مشترکان با ایجاد تغییرات جزیی در مصرف برق خود می‌توانند مشمول این طرح شوند لیکن برای تعویض وسایل برقی پُر مصرف خود با مشکل اقتصادی رو به رو هستند اما با انجام این رزمایش و اطلاع رسانی دقیق، این گروه از مشترکان در استان فارس شناسایی و به استناد تفاهم نامه مبادله شده با بانک قرض الحسنه " مهر ایران" به بانک ذی ربط برای دریافت تسهیلات لوازم خانگی کم مصرف ایرانی معرفی می‌شوند.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شرکت توزیع برق استان فارس گفت: پس از معرفی مشترکان واجد شرایط به بانک نیز ممیزی‌هایی صورت می‌گیرد تا نسبت به دریافت تسهیلات و تعویض وسائل پُر مصرف برقی اطمینان حاصل شود.

پارسایی، پیش‌بینی کرد پس از برگزاری این رزمایش و با همکاری مشترکان بتوان علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی برق، در حدود ۲۰ میلیارد ریال ارزش افزوده برای مشترکان برق خانگی ایجاد کرد.

وی ادامه داد: همچنین در این طرح با تشویق خرید کالای ایرانی و فراهم کردن شرایط خرید آن در سال جهش تولید، کمک شایانی به تولیدکنندگان داخلی نیز صورت می‌گیرد. 

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه ابومهدی المهندس، معاون سازمان الحشد الشعبی عراق و تعدادی از همرزمانشان بامداد جمعه (سیزدهم دی ماه ۱۳۹۸) در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی به دستور دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا و با شلیک پهپادهای ارتش این کشور به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها