امام جمعه یزد: شهید سلیمانی پرورش‌دهنده افراد بلندهمت است

یزد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: مکتب امام راحل (ره) و شهید سلیمانی محل پرورش افراد شجاع و بلندهمت و عاشق خدمت به بندگان خداست.

به  گزارش ایرنا، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار با فرمانداران شهرستان‌های چهارمحال و بختیاری با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سلیمانی افزود: حاج قاسم سلیمانی یک مکتب و یک فرهنگ بود که این مکتب می‌تواند برای همه ما درس باشد.

او با اشاره به صفات پسندیده سردار سلیمانی ادامه داد: این شهید والامقام علاوه بر ایمان قوی و عشق به خدا، عشق به مردم داشت و به مردم به عنوان بندگان خدا نگاه می‌کرد که این امر نشأت گرفته از عشق قلبی به خداوند متعال بود.

امام جمعه یزد با بیان اینکه امام (ره) همین سیره را داشت و سلیمانی شاگرد واقعی مکتب امام بود بیان کرد: امام (ره) همواره به یاد مردم بود و غذای کامل نمی‌خورد و در گرمای ۴۰ درجه در معرض هوای خنک قرار نمی‌گرفت زیرا به فکر مردمی بود که از این نعمات بی‌بهره بودند.

ناصری یزدی با بیان اینکه حاج قاسم نیز شاگرد همین مکتب بود اظهار کرد: در مکتب امام و حاج قاسم، حل مشکل مردم اولویت دارد و افراد قبل از حل مسائل خود، به فکر حل مسائل و مشکلات مردم هستند.

وی با اشاره به اینکه انسان‌های دارای همت بلند، شجاعت دارند و خود را سرگرم کارهای کوچک نمی‌کنند تصریح کرد: افراد شجاع و دارای همت بلند از انجام کارهای مهم واهمه ندارند و توکل را سرلوحه خود قرار می‌دهند.

ناصری یزدی گفت: برخی ادارات تن به کار نمی‌دهند و نگرانند که کاری انجام شود که سوابق سال‌های آخر فعالیت آن‌ها را مخدوش کند در حالی که باید با راهکار درست و قانونی تا آخرین لحظه‌ای که مسئولیت دارند به حل مشکلات مردم بپردازند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد تاکید کرد: در ارتباط با تقویت معنویت و دین مردم کار کنید زیرا هرچه تاکنون در دنیا در هر چه پیشرفت کرده‌ایم به پشتوانه دین بوده زیرا دین تعهد می‌آورد و افراد نخبه برای کشور خود تلاش می‌کنند اما افراد بی‌تعهد، در ازای پول بیشتر، کشور خود را رها می‌کنند.

ناصری یزدی بر تقویت قدرت تفکر و تعقل در افراد از کودکی تاکید کرد و گفت: روحیه معنویت، تفکر و تعقل باید از دوران مدرسه در بین دانش آموزان تقویت شود تا در بزرگسالی بتوانند خدمات مناسب به مردم ارائه دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها