امام جمعه همدان: گفتمان مقاومت در مکتب شهید سلیمانی تبیین شود

همدان-ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه گفتمان مقاومت باید در مکتب شهید سلیمانی تبیین شود، گفت: دشمن بداند مسیر و مرام این سردار سرافراز اسلام همچنان ادامه دارد و ملت ایران همواره در برابر زیاده خواهی‌های استکبار جهانی ایستادگی می‌کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین «حبیب الله شعبانی موثقی» در خطبه های نماز جمعه این هفته همدان با گرامیداشت نخستین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، افزود:  این سردار انقلاب با تلاش و مجاهدتی وصف ناشدنی، به هر ایرانی احساس غرور و غیرت را هدیه داد و در عین تحقیر قدرت‌های قلدر و زورگوی جهان، تفکر داعش را نابود کرد.

وی  با بیان اینکه شهید سلیمانی زنده بودن گفتمان انقلاب را به همه جهانیان ثابت کرد، اظهار داشت: این شهید بزرگوار مانع بزرگی در مقابل زیاده خواهی دشمنان و بدخواهان اسلام و نظام اسلامی بود.

امام جمعه همدان با بیان اینکه شهید سلیمانی در خط مقدم مواجهه با نظام سلطه ایستاد، تاکید کرد: در موضوع برجام هدف نظام، تعامل با دنیا بود، اما در برخورد با نظام سلطه یا باید مقاومت کرد و ایستاد و یا تسلیم شد و ذلت کشید که سردار سلیمانی در جبهه نخست مقاومت و ایستادگی در برابر نظام سلطه ایستاد و زورگویان و سلطه گران را نیز به حقارت کشید.

وی با بیان اینکه سردار شهید سلیمانی محبوب قلب‌ها است، گفت: راز محبوبیت ایشان، اخلاص در عمل، گفتار و رفتار بود و برهمین اساس تا ابد محبوب قلوب ملت‌های آزاده و آزادیخواه جهان خواهد ماند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان همچنین با اشاره به اینکه عده‌ای مقاومت را به معنای تحمل مشکلات اقتصادی می‌دانند، اظهار داشت: مقاومت به معنای قوی تر شدن در اقتصاد و خوداتکایی است و متولیان امر باید گفتمان مقاومت را به خوبی برای مردم تبیین کنند.

حجت الاسلام شعبانی موثقی در ادامه با گرامیداشت حماسه تاریخی ۹ دی ملت ایران به عنوان روز بصیرت، افزود: سال ۸۸ با وجود آنکه مشارکت بی‌نظیر و بالای مردم در انتخابات را به عنوان افتخاری برای نظام اسلامی شاهد بودیم، برخی از افراد قصد داشتند این افتخار را به حاشیه بکشانند.

وی تصریح کرد: حماسه نهم دی ماه، نماد بصیرت و هوشمندی مردم ایران است به نحوی که مقاومت و وحدت امت بیدار و فهیم ایران اسلامی را به رخ جهانیان ‌کشاند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها