مفتی اعظم سوریه: خون شهید سلیمانی بشارت آزادی قدس را می‌دهد

تهران- ایرنا- مفتی اعظم سوریه با تاکید بر این که امت اسلام باید بیدار شود، گفت: خون شهید سلیمانی بشارت آزادی قدس را می‌دهد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، شیخ احمد بدرالدین حسون روز جمعه ۱۲ دی ماه در مراسم نخستین بزرگداشت سالگرد شهادت سردار ملی ایران، حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش در دانشگاه تهران اظهار داشت: امام خمینی (ره) تبعید شد به عراق و سوریه و به دیگر کشورها رفت تا اینکه جمهوری اسلامی ایران پیروز شود، ایشان آمد تا رسالتی را به دوش بکشد.

شیخ حسون افزود: امام خمینی نور انقلاب را روشن کرد، امام خمینی گفت ما برای حمایت از مسلمانان آمدیم. او رسالت خود را با بستن سفارت رژیم صهیونیستی و بازگشایی سفارت فلسطین آغاز کرد. الان کشورهایی هستند که سفارت اسرائیل را در کشورهای خود افتتاح می‌کنند.

مفتی اعظم سوریه گفت: مردم نه قدرتی و نه سلاحی داشتند، اما این ملت آزاد بودند که با رهبری امام خمینی، انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند و شاه فرار کرد. انقلاب اسلامی الگویی برای همه امت اسلامی و برای همه جهان شد.

وی افزود: امروز ایران فرزندان خود را می‌فرستد تا اینکه خون آن‌ها با خون فلسطینیان برای آزادی فلسطین و قدس یکی شود، هدف فقط جنگ نبود بلکه این بود که انقلاب باید به قدس می‌رسید و اگر قدس آزاد شود، انسان مسلمان و انسانیت در جهان را آزاد کرده ایم.

مفتی اعظم سوریه تصریح کرد: امروز اکثر کشورهای عرب از حافظ اسد تاکنون در کنار انقلاب اسلامی ایستادند. قبله و محور، انقلاب ایران بود.

شیخ حسون تصریح کرد: هیچ عاملی شهید سلیمانی و همرزمانش را در راه جهاد محدود نمی‌کرد؛ بهشت جایگاه آنان است.

وی با بیان اینکه سوریه از ابتدا در کنار ایران برای آزادی قدس ایستاد، گفت: خون شهید سلیمانی بشارت آزادی قدس را می‌دهد. به جهان می‌گوییم ما می‌آییم و زیر بار ظلم نمی‌رویم و ما قبله اول و دوم خود را به شما نمی‌سپاریم و به جهاد خود ادامه می‌دهیم.

زیاد نخاله: حاج قاسم سلیمانی در رأس مجاهدان ملت فلسطین و قدس بود

زیاد نخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در این مراسم گفت: از میان برداشتن او به دلیل ترس آمریکایی ها بود تا راه را به روی پیروزی و بزرگ طلبی و فساد صهیونیست ها باز کند و پروژه صهیونیست بتواند بر فلسطین مسلط شده محاصره مجاهدین فلسطین تکمیل شود. تصمیم دشمن این است که فلسطین و قدس را بفروشند و این کار را در غیاب شهید حاج قاسم سلیمانی می کنند.

وی افزود: حاج قاسم سلیمانی در رأس مجاهدان ملت فلسطین و قدس بود. شهادت می دهم موشک هایی که پایتخت رژیم صهیونیستی را درهم کوبید، خود حاج قاسم در رساندن آنها به مجاهدین فلسطینی نظارت می کرد. شهادت ایشان آغازی بر فروپاشی های دیگر منطقه بود.

زیاد نخاله گفت: دیدیم که رهبران منطقه یکی پس از دیگری در برابر سرور آمریکایی شان چگونه با التماس، از آنها کسب حمایت داشتند.

مراسم نخستین سالگرد شهادت سردار ملی ایران حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش صبح امروز جمعه ۱۲ دی ماه با حضور حجت الاسلام ابراهیم رییسی رییس قوه قضاییه، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه، اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات، محسن هاشمی رییس شورای شهر و جمعی از مهمانان خارجی در دانشگاه تهران برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار سیاست