امام جمعه قم:راه عبور از تحریم‌ها غلبه بر تحریف‌هاست

قم ـ ایرنا ـ امام جمعه موقت قم گفت: ملت ایران چهار سال است که منتظر رفع تحریم‌های ظالمانه دشمنان است، اما راه عبور از تحریم ها غلبه بر تحریف‌هاست.

آیت الله سید محمد سعیدی در برنامه پیام جمعه افزود: آنچه وظیفه دولت و ملت است، خنثی کردن تحریم ها و تأکید بر اقتصاد مقاومتی، استحکام درون زا و تأکید بر وحدت ملی است.

وی با بیان اینکه مقاومت و ایستادگی، پل پیشرفت و عدالت است و نباید با توهم تفاوت تیم بایدن و ترامپ دل به مذاکره داد و فریب برجام ۲ و ۳ را بخوریم، خاطرنشان کرد: دشمنان چه با رویکرد ترامپ و چه با رویکرد بایدن هیچ تفاوتی با هم ندارند.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: هر دو جناح قدرت در آمریکا علیه منافع ملت ایران بوده و بر تحریم های ظالمانه اصرار دارند و ملت با بصیر ایران اسلامی با تکیه بر مکتب شهید سلیمانی ها و شهید فخری زاده ها راه خود را پیدا کرده‌است.

وی با بیان اینکه امروز شهیدان قاسم سلیمانی، ابومهدی مهندس و محسن فخری زاده در میان ملت های مقاوم تکثیر شده اند، تصریح کرد: امروز مکتب شهید سلیمانی الهام بخش نسل جوان، انقلابی، پای کار، دانا و توانا و با نشاط برای حفظ استقلال و آزادی و ساخت تمدن اسلامی است.

سعیدی بر انتقام سخت از آمران و عاملان ترور شهید سلیمانی و شهید فخری زاده تأکید کرد و گفت: انتقام این شهیدان بزرگوار از جنس انتقام نرم افزاری در کنار انتقام سخت افزاری است و ما باید با رسیدن به پیشرفت و اقتدار در تمامی عرصه ها، خروج آمریکایی ها از منطقه و سقوط رژیم جنایتکار صهیونیستی را هموار کنیم.

وی با بیان اینکه در جنگ همه جانبه استکبار علیه ملت ایران و محور مقاومت، پرچم انتقام شهید سلیمانی در میدان علم و عمل به دست پرتوان مقاومت برافراشته شده است، اظهار داشت: ما باید امروز معرفت و آگاهی خود را نسبت به مسائل روز و احکام دین بالا ببریم.

امام جمعه  قم با بیان اینکه دشمنان به دنبال ایجاد انحراف در اندیشه و تصمیم گیری مسؤولان کشورمان است، خاطرنشان کرد: دشمنان وقتی به کشوری مسلط شوند آنچنان آنها را سرسپرده خود کرده و تا وقتی مرکب های خوبی باشند از آنها حمایت کرده و روزی که به درد نخورند، آنها را با یک تلنگر بیرون می اندازند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود فتنه پیچیده سال ۸۸ را مورد توجه قرار داد و گفت: مستکبران غربی در این فتنه همه پیاده نظام و مزدوران خود را به همراه فریفتگان و جداشدگان از ملت ایران، با رمز تقلب در انتخابات به خیابان ها آوردند.

سعیدی در ادامه افزود: آنگاه که فتنه گران هتاکی ها و جسارت ها را در روز عاشورا به سمت هیأت های مذهبی و شعائر دینی سوق دادند، ملت غیور ایران اسلامی در دفاع از آرمان ها و ارزشهای اسلامی و انقلابی حماسه ماندگار یوم الله ۹ دی را آفریدند و بساط فتنه را جمع کردند.

وی با اشاره به عظمت و حماسه بی نظیر مردم کشورمان در یوم الله نهم دی ماه، گفت: نهم دی ماه نشانه بصیرت، اقتدار و روحیه انقلابی مردم ایران و پیوند عمیق امت و امامت بود، اما یادمان باشد که ۹ دی تکرارپذیر است و هرگاه دشمنان بخواهند در برابر ارزش ها و هویت و عزت ملت ایران توطئه ای راه بیندازد، باز هم ملت ایران آماده خلق ۹ دی دیگری است.

وی در پایان تصریح کرد: باید به جریان غرب زده در داخل کشورمان متذکر شویم که از عذابی که نتیجه اختلاف، نزاع و ترک امر به معروف و نهی از منکر از سوی پروردگار متعال است هراس داشته باشند، زیرا خداوند سخت کیفر است و وقتی نازل شد همه را فرا خواهد گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها