شهادت سردار سلیمانی بیانگر عجز و ناتوانی استکبار جهانی است

خرم‌آباد - ایرنا - فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: شهادت سردار سلیمانی نشانگر ضعف و ناتوانی استکبار جهانی در مقابل انقلاب اسلامی ایران است.

به گزارش ایرنا، سردار مرتضی کشکولی روز جمعه در آئین بزرگداشت شهید «حاج قاسم سلیمانی» در محوطه باغ گلستان خرم آباد افزود: نخستین شکست سنگین آمریکا در تقابل با انقلاب اسلامی، خود وقوع نظام جمهوری اسلامی بود.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی و آرمان های آن بعد از گذشت ۴۲ سال بدون کمترین انحراف مسیر تعالی را طی می کند، اظهار داشت: اخراج آمریکایی‌ها از ایران و تسخیر لانه جاسوسی، شکست عملیات آمریکایی‌ها در صحرای طبس، شکست آمریکایی‌ها و ائتلاف جهانی در جنگ هشت ساله دفاع مقدس، اخراج آمریکایی‌ها و فرانسوی‌ها در سال ۶۲ از لبنان با تحمل ۲۸۶ کشته در بیروت، سقوط پهباد فوق جاسوسی و موشک باران عین السد و شکست در سوریه، عراق، یمن ، موفقیت های عرصه‌های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی از نمونه‌های بارز شکست آمریکا در مقابل انقلاب اسلامی بوده است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان عنوان کرد: دستور  ترور حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس با همه هزینه‌های حقوقی، بین المللی، سیاسی و آبرویی، آخرین میخ بر تابوت شکست هیمنه آمریکا و ابرقدرتی آمریکا در منطقه خاورمیانه و جهان بودو  این امر مهم‌ترین دلیل عجز و ناتوانی جبهه استکبار و ائتلاف جهان آن در برابر جبهه مقاومت بود، چرا که آمریکا در صحنه جنگ رو در رو کم آورد و دست به ترور زد و تصمیم به ترور گرفت.

وی با بیان اینکه ترامپ با این تصمیم ناتوانی در قدرت هماوردی با انقلاب اسلامی را در جنگ سخت و نظامی اعلام جهانی کرد و تصمیم به ترور گرفت، اظهار داشت: کمترین هزینه این ترور بزدلانه، شبانه و دزدانه اعلام رسمی تنزل و بلکه سقوط آمریکا از ابرقدرتی جهان به یک کشور ناتوان، زبون و شکست خورده در عرصه‌های دیپلماتیک و نظامی بود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با اشاره اینکه این شهادت‌ها معجزه انقلاب اسلامی است، عنوان کرد: تدین و عرفان، یکی از ویژگی‌های شخصیتی شهید حاج قاسم سلیمانی بود.

سردار کشکولی با بیان اینکه ایشان در عین حالی که یک فرمانده ارشد، عالی، منطقه‌ای و جهانی بود، مراقبت شدیدی در دینداری خود داشت، تصریح کرد: ایشان به شدت دنبال این بود که شناخت خود را از دین، خدا و معارف اسلامی بالا ببرد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با تاکید بر اینکه ایشان قهرمان جهاد با نفس در عین حالی که قهرمان بی نظیر و بی بدیل جهاد اصغر و دفاعی بود، گفت: اوج بی اعتنایی به دنیا و مادیات دنیا در ایشان وجود داشت.

سردار کشکولی شجاعت بی نظیر در دفاع مقدس، جنگ‌های نیابتی و بی پروا در صحنه‌های مختلف خطوط مقدم را از دیگر ویژگی‌های شخصیتی شهید حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد و ادامه داد: ایشان در این صحنه‌ها حضور قوی، مؤثر و مستمر داشت و  خوش فکری، مدیریت، فرمانده و دیپلمات بی نظیر از دیگر ویژگی‌های شخصیتی ایشان بود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با تاکید بر اینکه ایشان دارای قدرت محاسبه و برآورد دقیق نظامی بود، گفت: برای ایشان پایان کار جنگ‌های نیابتی کاملاً مشخص بود، ایشان اعلام کردند که سه ماه دیگر داعش از روی کره زمین از بین می‌رود، این وعده ریسک بود اما کمتر از سه ماه این امر تحقق پیدا کرد.

سردار کشکولی با اشاره به کارکردها و ماحصل ۲۱ سال فرماندهی حاج قاسم سلیمانی در نیروی قدس، اظهار داشت: ایجاد وحدت اسلامی حول دشمن مشترک در منطقه، اثبات موفقیت و کارآمدی دیپلماسی مقاومت، صدور انقلاب اسلامی از معبر مقاومت، ایجاد اعتماد به نفس، خودباوری و امید در ملت‌های تحت ستم در منطقه، تکثیر بسیج مردمی در منطقه، آموزش، توانمندسازی، ایجاد سازمان رزم، تجهیز و ارتقای قدرت هماوردی در برابر رژیم اشغالگر قدس و آمریکا و ائتلاف جهانی آن از جمله کارکردهای شهید حاج قاسم سلیمانی است.

وی با اشاره به مکتب و پیام شهید حاج قاسم سلیمانی، بیان کرد: ایجاد وحدت در بین امت اسلامی و مذاهب، استکبار ستیزی، جهاد مستمر و مقاومت و مذاکره در ذیل مقاومت، ولایتمداری، مردم دوستی و نوع دوستی و… مکتب و پیام شهید حاج قاسم سلیمانی است.

سردار کشکولی در ادامه به ضرورت ایجاد تمدن اسلامی که مورد تاکید بیانیه گام دوم انقلاب بوده تاکید کرد و گفت: ما باید دولت و کارگزاران را اسلامی کنیم.

وی با بیان اینکه برای این ارتقا و تعالی نیازمند الگوی قابل دسترس مدیریتی، فرماندهی و دیپلماتیک هستیم افزود: در این راستا شهادت حاج قاسم سلیمانی الگوی قابل دسترسی برای این امر و تمدن نوین اسلامی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها